Неділя, 18.11.2018, 18:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична роботаПедчитання у Торчинському професійному ліцеї

Традиційно під час зимових канікул в ліцеї проходять педагогічні читання як один із заходів з покращення педагогічної майстерності педагогічних працівників, спрямований на відкритий обмін досвідом з навчання та виховання учнівської молоді.

Саме тому 10-12 січня 2018 р. в ліцеї відбулися педчитання у формі практичного семінару-тренінгу та педагогічного подіуму. Захід пройшов на досить високому методичному та науковому рівні, викликав масу зацікавлень та обговорення, так як тема педагогічних читань була вибрана актуальна – «Ефективність уроку – стимул до успіху педагогічного працівника й учня». Тема практичного семінару – тренінгу – «Сучасний урок. Шляхи підвищення його ефективності», педагогічного подіуму – «Стилі різноманітних форм та методів навчання як стимул до успіху педагогічного працівника й учня»

Методист ліцею Л. Тарасюк ознайомила присутніх з тематикою читань, наголосила, що традиційні форми навчання в ліцеї поступово доповнюються новітніми технологіями, які є необхідною складовою продуктивного освітнього процесу. На її думку, майстер-модельєр (педагог) – це той фахівець, з роботи якого починається багатоетапний процес створення сучасного зразка. Саме він розробляє новий вигляд і форми моделі, досягає виразності її творчого рішення, створює прийоми професійного оформлення. При цьому педагог спирається в своїй професійній діяльності на фундаментальні знання законів і виразних засобів композиції уроку, тому вступним заходом педагогічних читань став практичний семінар – тренінг – «Сучасний урок. Шляхи підвищення його ефективності». Спільно з методистом педагоги давали визначення сучасного уроку, визначали аспекти сучасного уроку, які залежать від учнів і педагогічного працівника, шукали шляхи підвищення його ефективності.

Педагогічний подіум є однією з форм обміну педагогічним досвідом, інноваційною діяльністю та впровадження результатів педагогічної праці. Стиль методики і технологій педагогічної діяльності на подіумі представляли педагогічні працівники, які атестуються у 2018 р. Вони презентували презентаційні меседжі і висвітлили найцікавішу інформацію про власний досвід. Особливий інтерес викликали виступи викладачів Годлевського Б.І., Дацюк А.М., Кобиць Н.Л., Вознюк Н.П., Члека А.П., Клімішина І.І., Піцика С.Л.; майстрів виробничого навчання Громика О.А., Кортилісця В.В., Кревського П.Д., Подерні П.П., Садловського С.М.; вихователів гуртожитку Шклярука В.П. та Романчука Л.М.

З порадами формування в учнів позитивного ставлення до навчання звернулася до педагогічних працівників соціальний педагог О.В.Рекус. Свій виступ закінчила проведенням релаксаційного комплексу «Малюк і море».

При проведенні педагогічного подіуму було представлено багато цікавих питань, які мають практичне значення для використання в роботі. Учасники змогли ознайомитися з теоретичним підґрунтям щодо розвитку творчих здібностей учнів (теорія дослідницької та науково-пошукової роботи, роботи над проектом, проведення ділової та рольової гри), поняття «презентаційний меседж», «методи і способи мотивації та розвитку пізнавальної активності», логічних задач, «розвивальні технології», і т.д.). Педагоги продемонстрували способи використання мультимедійних засобів навчання, методи складання електронних посібників для стимулювання творчості учнів тощо.

Робота педагогічних читань була плідною і цілеспрямованою. Всі учасники заходу отримали нову інформацію, обмінялися досвідом та своїми думками.

Методист Лариса ТарасюкБудівельник — це покликання, нескінченна творчість і пошук

Прекрасно усвідомлювати, що твоя праця необхідна людям всіх професій, її плоди переживуть століття. Від багатьох професій, прекрасних і різних, професія будівельника відрізняється тим, що вона втілюється в красу наших міст, зручність квартир, складне переплетення заводських конструкцій. Кожний будівельник відчуває гордість за свою професію, вважає її найцікавішою, найактуальнішою серед інших. І це зрозуміло, адже в ім’я Людини, для блага Людини трудяться наші будівельники.

З 11 по 15 грудня в Торчинському професійному ліцеї було проведено тиждень будівельних професій під гаслом «Будівельник – професія творча». Тиждень проходив згідно із затвердженим планом роботи методичної комісії педагогічних працівників будівельних професій.

Кожен запланований захід був цікавим, пізнавальним як для учнів, так і для працівників ліцею. Майстри виробничого навчання, викладачі та учні старалися довести, що професія будівельника була, є, і буде залишатися однією з найнеобхідніших і затребуваних на ринку праці.

На виховній годині «Екологічний дім: здорові ті, хто живуть в нім», яку підготували майстри в/н Галина Подерня, Людмила Громик та викладач Ольга Сад, присутні пізнали багато цікавого про традиційні та нові екологічно чисті будівельні матеріали, що використовують у сучасному будівництві. Учні групи №1 першого курсу з професії «Маляр. Штукатур. Муляр» ознайомили присутніх з прислів’ями і приказками, які звеличують людину праці. Найбільше прислів’їв і приказок – дев’яносто шість - записала учениця Іванна Семенюк.

Цікавим і змістовним був «педагогічний міст», який обʼєднав учнів та педагогів загальноосвітніх шкіл смт. Торчин, сіл Смолигів, Буяні, Усичі та нашого ліцею на уроках виробничого навчання, що проводили майстри в/н Сергій Самчук (професія «Столяр будівельний. Верстатник деревообробних верстатів») та Володимир Кортилісець (професія «Штукатур»). На уроках учні шкіл за допомогою учнів ліцею виготовляли столярні вироби, освоювали прийоми встановлення штукатурних маяків, знайомилися з матеріально-технічною базою навчального закладу і водночас обирали свою майбутню професію. Хорошими знавцями своєї професії показали себе учні груп №10 (перший курс), №4 (другий курс) та №15 (третій курс) з професії «Столяр будівельний. Верстатник деревообробних професій», беручи участь у КВК, який організував і провів викладач Ігор Клімішин. Присутні почерпнули багато інформації про види дерев, які ростуть на Україні, властивості деревини тощо.

Працівники та учні ліцею мали можливість побувати на ярмарці столярних виробів та виставці зразків опорядження поверхонь сучасними будівельними матеріалами.

Володимир Кортилісець, голова методичної комісіїУ пошуку вивчення нових агротехнологій

30 листопада 2017 року педагогічні працівники Торчинського професійного ліцею Струк О.Є., та Кревський П.Д. відвідали Міжнародну агропромислову виставку «Euro AGRO», яка вдруге стала спільним проектом ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна, Львів) та TARGI KIELCE S.A. (Polska, Kielce), і проводилась у Виставковому центрі «Південний-EXPO», м. Львів.

Відомо, Польща належить до ТОП-10 країн за усіма показниками зовнішньоторгівельних відносин у сфері АПК з Україною. Крім цього, їх досвід євроінтеграції, реформування та адаптації польського АПК до норм і стандартів ЄС слугуватиме для України зразком для наслідування.

Виставка акцентувала увагу на питаннях підвищення економічної ефективності агробізнесу за рахунок широкого впровадження інноваційних технологій ведення агропромислового виробництва.

Педагоги мали можливість відвідати тематичні розділи:

 • Агротехніка
 • Тепличне господарство
 • Присадибне господарство
 • Рослинництво, садівництво, городництво
 • Тваринництво, птахівництво
 • Органіка
 • Біогазове обладнання та технології
 • Будівництво сільськогосподарських обʼєктів
 • Транспорт, логістика в АПК
 • ІТ технології в управлінні АПК

50% експонатів – виробництва польських компаній.

30 листопада був днем аграрного національного університету, тому наші представники мали можливість поспілкуватися з науковими співробітниками та працівниками викладацького складу вищого навчального закладу. Є надія, що ця зустріч може стати початком тісного співробітництва з ЛАНУ.

Педагоги повернулися з хорошими враженнями та надією на те, що з допомогою буклетів, каталогів, журналів, брошурок, які вони привезли із виставки, донесуть учням новинки агропромислового виробництва.

Лариса Тарасюк, методист
Петро Кревський, майстер виробничого навчанняВчимося впроваджувати ДСПТО нового покоління

Нині в системі професійно-технічної освіти спостерігаються позитивні тенденції щодо її осучаснення. Ринкова економіка чітко визначає орієнтири професійної освіти, робить очевидним, що головна мета всіх суб’єктів освітнього процесу полягає у необхідності врахування сучасних соціально-економічних реалій ринку праці та трансформування їх у конкретні освітні програми професійної підготовки.

В Україні проводиться цілеспрямована робота з оновлення змісту шляхом розробки та впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій, у розробленні яких активну участь взяли організації роботодавців, котрі визначали кваліфікаційні вимоги до кожної професії.

З метою ефективної організації навчально-виробничого процесу в 2018-2019 навчальному році розпочато розробку нових робочих навчальних планів та відповідне коригування комплексного методичного забезпечення професій.

В Торчинському професійному ліцеї відбулося засідання творчої групи з питання «Підготовка робітничої професії тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва на модульно - компетентнісній основі».

В роботі творчої групи взяла участь заступник директора НМЦ ПТО І.Б.Семенюк, яка надала компетентну методичну допомогу з питань розроблення робочої навчальної прогам на модульно-компетентнісній основі, а саме:

 • формування переліку предметів навчального плану;
 • розбивки годин;
 • складання робочої навчальної програми

Лариса Тарасюк, методистПрацюємо над собою. Працюємо за В.Сухомлинським

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя в сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича з кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.

Педагогічний колектив Торчинського професійного ліцею, долучається до творчого відзначення 100-річчя від дня народження славетного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, розпочинаючи активну підготовку й організацію низки наукових і навчально-виховних заходів.

В ліцеї розпочала роботу школа педагогічної майстерності «Працюємо над собою. Працюємо за В.Сухомлинським» . Тема першого заняття школи «Творчий педагог у спадщині Василя Сухомлинського», яке проходило у формі діалогу з великим педагогом.

Захід засвідчив, що ідеї Василя Олександровича й сьогодні живі та потрібні педагогам і учням, що великий український педагог-гуманіст має своїх послідовників в нашому навчальному закладі.

Лариса Тарасюк, методистВиховуємо громадянина – патріота України

У сучасних умовах становлення української державності, розвитку національної культури й освіти головним завданням навчання та виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів є формування свідомого, креативного громадянина, здатного виконувати різні соціальні ролі.

Сьогодні, у пору активних демократичних перетворень, ми маємо змогу реалізовувати у виховній практиці ті громадянські надбання, які будуть сприяти вибору активної життєвої позиції та свідомого формування громадянського світогляду нашої молоді.

Про шляхи формування громадянської позиції сучасної молоді йшлося на засіданні обласної секції вихователів гуртожитку на тему «Гуртожиток ПТНЗ – осередок становлення громадянина-патріота України», що відбулося 25 жовтня 2017 року на базі Торчинського професійного ліцею.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся О.С. Вознюк, директор ліцею, який розказав про діяльність педагогічного колективу щодо підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, організацію освітнього процесу з формування учня, як особистості, професіонала та громадянина.

Досвід роботи ліцею з національно-патріотичного виховання учнів шляхом використання елементів козацької педагогіки презентували В.З.Усова, заступник директора з навчально-виховної роботи, Н.Л.Кобиць, викладач історії, керівник історико-етнографічного музею, О.В. Рекус, соціальний педагог, педагогічний наставник учнівського комітету, В.П. Шклярук, вихователь гуртожитку. Художній керівник П. М Сільчук та учні, учасники вокального гуртка, доповнили виступи педагогів номерами художньої самодіяльності.

Методист НМЦ ПТО С.Й Юрченко, розкрила теоретичні основи складових розвитку особистості як громадянина-патріота, ознайомила з нормативними документами з виховної роботи, визначила завдання щодо планування роботи вихователя та організації діяльності, озвучила рекомендації секції.Подякувала всім учасникам за гарний настрій, пізнавально проведений захід, висловила побажання аби кожна родина, кожна дитина була здоровою, щасливою. Подякувала педагогічним працівникам ліцею та ПТНЗ області за патріотичне виховання підростаючого покоління, привиття любові до України та рідного краю, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу, свідомого ставлення до себе та оточуючих.

Лариса Тарасюк, методистГотуємо кваліфікованих робітників по-сучасному

«Державні стандарти ПТО на модульно-компетентнісній основі – запорука якісної підготовки кваліфікованих робіт» - тема засідання обласної секції педагогічних працівників будівельних професій, яка відбулась 03 жовтня 2017 року на базі Торчинського професійного ліцею.

Методист НМЦ ПТО Едуард Старчевський звернув увагу присутніх на основні завдання на 2017-2018 н.р. з реформування та модернізації системи професійно-технічної освіти Волині.

Обговорювалося питання з впровадження компетентісного підходу у професійну підготовку кваліфікованих робітників будівельних професій.

В обговоренні питань порядку денного взяли активну участь педагогічні працівники нашого ліцею. Інформацією про поїздку до Естонії у рамках проекту «Досвід Естонії на підтримку реформ професійної освіти в Україні. Волинська область» поділився викладач Ігор Клімішин. Майстер виробничого навчання Галина Подерня охоче відкрила секрети педагогічної та виробничої майстерності під час проведення майстер-класу з опорядження поверхонь кольоровими декоративними штукатурками. Педагоги довели, що тільки з використанням сучасних освітніх та виробничих технологій можливо досягти результативності у підготовці сучасних, конкурентоздатних робітників.

Лариса Тарасюк, методистТеоретично-методологічні основи процесу національного та громадянського виховання під час вивчення математики

22.03.2017р. на базі Торчинського професійного ліцею відбулося засідання методичної секції викладачів математики ПТНЗ області на тему «Теоретично-методологічні основи процесу національного та громадянського виховання учнів як соціально-педагогічна проблема в сучасних умовах»

З актуальними питаннями при викладанні математики, фізики та астрономії і методики організації та проведення навчальних (реальних, віртуальних) екскурсій ознайомила керівник секції, методист НМЦ ПТО у Волинській області Добровольська О.Ф.

Під час про ведення круглого столу педагоги навчальних закладів області поділилися досвідом з наступних питань:

 • Використання ціннісного потенціалу громадянських і моральних якостей учених-математиків, фізиків, астрономів для виховання в учнівської молоді патріотичного ставлення до своєї держави, народу;
 • Внесок українських учених - математиків, фізиків, астрономів у розвиток світової науки.

Презентацію з досвіду роботи здійснила викладач математики Торчинського професійного ліцею Андрійчук В.Я.

Методист Лариса ТарасюкПроведення методичного тижня професії «Кухар»

Майбутній кухар-добрий він по суті,

Людина зла не стане до плити,

І чисті в нього помисли і руки

Натхненно він прямує до мети.

Він мрійник – а тепер їх дуже мало

Він кулінар- творець.

Він фантазер.

Художник він, бо це мистецька справа

З далеких тих часів і до тепер.

Кухар – це не тільки давнішня, але й вічна професія.

Без їжі людина не може існувати ні на землі, ні на морі, ні в космосі, тому професія кухаря потрібна людині постійно.

Україна славиться своєю національною кухнею, яка створювалась протягом сторіч, багата на традиції, вирізняється розмаїттям страв та їх високими смаковими і поживними властивостями. Українська кухня налічує сотні рецептів, що характеризуються простотою приготування і неповторними смаковими якостями.

З 12.12.2016р. по 16.12.2016 р. в Торчинському професійному ліцеї було проведено методичний тиждень професії «Кухар».

Тиждень проходив згідно затвердженого плану роботи методичної комісії професій ресторанного господарства.

Корисно, цікаво та пізнавально проходив тиждень. Викладачі, майстри виробничого навчання та учні показали красу професії «Кухар». Проводився

конкурс малюнків на кулінарну тематику «У світі кулінарних фантазій». Дуже гарно проведена виховна година на тему:«Андріївські вечорниці». Учні групи №7 підготували  виставку – продаж  готових виробів та виробів з дріжджового тіста. Серед учнів групи №8  II курсу відбувся  конкурс «Кращий за професією» . Для конкурсу вибрали страву регіональної кухні «Вареники волинські».

Переможцями конкурсу стали:

I –  Вікторія Шепелюк;

II – Роман Велічко, Тетяна Перхалюк;

III – Богданна Бондар.

Голова методичної комісії Світлана ФілевськаВивчення іноземної мови за допомогою ресурсів мережі Інтернет

   У наш час нові інформаційні технології інтенсивно впроваджуються в освітній процес. І якщо розглядати урок як соціальне замовлення суспільства системі освіти, то сьогодні ми вийшли на рівень, коли комп'ютерна грамотність випускника школи повинна бути достатня для того, щоб вільно працювати на персональному комп'ютері в якості користувача. У навчанні особливий акцент ставиться сьогодні на власну діяльність дитини з пошуку, усвідомленню і переробці нових знань.

  Зовнішня і внутрішня політика України, її стратегічний курс на поглиблену демократизацію всіх сфер життя і приєднання до європейської та світової спільноти ставлять нові цілі та завдання перед освітянами в галузі навчання іноземних мов. Серед таких завдань – пошук нових технологій та методик, які б давали змогу навчити учнів іншомовного спілкування з опо- рою на соціокультурні матеріали.

   Вивчення іноземної мови за допомогою ресурсів мережі Інтернет – такою була тема засідання обласної методичної секції викладачів іноземної мови, що проходила на базі Торчинського професійного ліцею 05 квітня 2016 року.

    Метою роботи педагогів було – виявлення дидактичних можливостей Інтернет-ресурсів під час навчання іноземної мови та їх вплив на освітній процес у цілому; аналіз способів використання Інтернет-мережі, як засобу навчання мовленнєвої діяльності на уроках іноземної мови; обґрунтування переваг та недоліків застосування Інтернет-технологій у навчальному процесі.

   Про те, що використовуючи інформаційні ресурси мережі Інтернет, розумно інтегруючи їх у навчальний процес, можна більш ефективно вирішувати цілу низку як дидактичних, так і соціо культурних завдань, під час проведення відкритого уроку вдало довела викладач  ліцею Дацюк А.М.

     Методист НМЦ ПТО  М.І.Ляшук ознайомила педагогів з нормативними документами та вимогами щодо проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови.

 

 

 

 Творче натхнення  творчих майстрів

виробничого навчання

   Відповідно до наказу Торчинського професійного ліцею  від 05.01.2015 р. № 02, з метою виявлення і підтримки творчо працюючих майстрів виробничого навчання, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків в січні – грудні  2015 року проведено ліцейний  конкурс «Майстер виробничого навчання року – 2015»  серед  майстрів виробничого навчання ліцею.

    У Конкурсі взяли участь 18 педагогів.

  Подані на розгляд журі конкурсні матеріали оцінювалися за визначеними критеріями і, в основному, розкрили рівень професійної діяльності майстрів виробничого навчання, актуальність їх досвіду, результативність роботи.

  У фінальному етапі Конкурсу взяли участь майстри виробничого навчання Близнюк Н.В., Громик Л.І., Кортилісець В.В., Подерня Г.В.

   Аналіз поданих методичних розробок уроків виробничого навчання показав, що в більшості педагогічних працівників вони розроблені відповідно до змісту програм  професійно-практичної підготовки, демонструють  впровадження  новітніх педагогічних та виробничих технологій в навчально-виробничий процес.

   Оргкомітет  та журі конкурсу відзначили достатній рівень оформлення, актуальність і змістовність, практичну значущість значної частини методичних матеріалів, підготовлених майстрами виробничого навчання ліцею.

    Проведення фіналістами уроків засвідчили, що педагогічні працівники мають високий фаховий рівень, знання сучасної методики проведення уроків виробничого навчання, володіють новітніми педагогічними та виробничими технологіями.

    Переможцем конкурсу став майстер виробничого навчання Кортилісець Володимир Васильович.  ІІ призове місце виборола  Подерня Галина Володимирівна, ІІІ місце – Громик Людмила Іванівна.  Призерів конкурсу було народжено грамотами Торчинського професійного ліцею.

  Диплом Торчинського професійного ліцею отримала   учасниця фінального етапу конкурсу Близнюк Н.В.

 Плідної Вам праці!

Методист Л.А.Тарасюк

 

 

 

 

 

 КОНКУРС ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Лише творчий вчитель

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz