П`ятниця, 17.11.2017, 23:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична роботаТеоретично-методологічні основи процесу національного та громадянського виховання під час вивчення математики22.03.2017р. на базі Торчинського професійного ліцею відбулося засідання методичної секції викладачів математики ПТНЗ області на тему «Теоретично-методологічні основи процесу національного та громадянського виховання учнів як соціально-педагогічна проблема в сучасних умовах»

З актуальними питаннями при викладанні математики, фізики та астрономії і методики організації та проведення навчальних (реальних, віртуальних) екскурсій ознайомила керівник секції, методист НМЦ ПТО у Волинській області Добровольська О.Ф.

Під час про ведення круглого столу педагоги навчальних закладів області поділилися досвідом з наступних питань:

  • Використання ціннісного потенціалу громадянських і моральних якостей учених-математиків, фізиків, астрономів для виховання в учнівської молоді патріотичного ставлення до своєї держави, народу;
  • Внесок українських учених - математиків, фізиків, астрономів у розвиток світової науки.

Презентацію з досвіду роботи здійснила викладач математики Торчинського професійного ліцею Андрійчук В.Я.

Методист Лариса ТарасюкПроведення методичного тижня професії «Кухар»Майбутній кухар-добрий він по суті,

Людина зла не стане до плити,

І чисті в нього помисли і руки

Натхненно він прямує до мети.

Він мрійник – а тепер їх дуже мало

Він кулінар- творець.

Він фантазер.

Художник він, бо це мистецька справа

З далеких тих часів і до тепер.

Кухар – це не тільки давнішня, але й вічна професія.

Без їжі людина не може існувати ні на землі, ні на морі, ні в космосі, тому професія кухаря потрібна людині постійно.

Україна славиться своєю національною кухнею, яка створювалась протягом сторіч, багата на традиції, вирізняється розмаїттям страв та їх високими смаковими і поживними властивостями. Українська кухня налічує сотні рецептів, що характеризуються простотою приготування і неповторними смаковими якостями.

З 12.12.2016р. по 16.12.2016 р. в Торчинському професійному ліцеї було проведено методичний тиждень професії «Кухар».

Тиждень проходив згідно затвердженого плану роботи методичної комісії професій ресторанного господарства.

Корисно, цікаво та пізнавально проходив тиждень. Викладачі, майстри виробничого навчання та учні показали красу професії «Кухар». Проводився

конкурс малюнків на кулінарну тематику «У світі кулінарних фантазій». Дуже гарно проведена виховна година на тему:«Андріївські вечорниці». Учні групи №7 підготували  виставку – продаж  готових виробів та виробів з дріжджового тіста. Серед учнів групи №8  II курсу відбувся  конкурс «Кращий за професією» . Для конкурсу вибрали страву регіональної кухні «Вареники волинські».

Переможцями конкурсу стали:

I –  Вікторія Шепелюк;

II – Роман Велічко, Тетяна Перхалюк;

III – Богданна Бондар.

Голова методичної комісії Світлана ФілевськаВивчення іноземної мови за допомогою ресурсів мережі Інтернет   У наш час нові інформаційні технології інтенсивно впроваджуються в освітній процес. І якщо розглядати урок як соціальне замовлення суспільства системі освіти, то сьогодні ми вийшли на рівень, коли комп'ютерна грамотність випускника школи повинна бути достатня для того, щоб вільно працювати на персональному комп'ютері в якості користувача. У навчанні особливий акцент ставиться сьогодні на власну діяльність дитини з пошуку, усвідомленню і переробці нових знань.

  Зовнішня і внутрішня політика України, її стратегічний курс на поглиблену демократизацію всіх сфер життя і приєднання до європейської та світової спільноти ставлять нові цілі та завдання перед освітянами в галузі навчання іноземних мов. Серед таких завдань – пошук нових технологій та методик, які б давали змогу навчити учнів іншомовного спілкування з опо- рою на соціокультурні матеріали.

   Вивчення іноземної мови за допомогою ресурсів мережі Інтернет – такою була тема засідання обласної методичної секції викладачів іноземної мови, що проходила на базі Торчинського професійного ліцею 05 квітня 2016 року.

    Метою роботи педагогів було – виявлення дидактичних можливостей Інтернет-ресурсів під час навчання іноземної мови та їх вплив на освітній процес у цілому; аналіз способів використання Інтернет-мережі, як засобу навчання мовленнєвої діяльності на уроках іноземної мови; обґрунтування переваг та недоліків застосування Інтернет-технологій у навчальному процесі.

   Про те, що використовуючи інформаційні ресурси мережі Інтернет, розумно інтегруючи їх у навчальний процес, можна більш ефективно вирішувати цілу низку як дидактичних, так і соціо культурних завдань, під час проведення відкритого уроку вдало довела викладач  ліцею Дацюк А.М.

     Методист НМЦ ПТО  М.І.Ляшук ознайомила педагогів з нормативними документами та вимогами щодо проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови.

 

 

 

 Творче натхнення  творчих майстрів

виробничого навчання   Відповідно до наказу Торчинського професійного ліцею  від 05.01.2015 р. № 02, з метою виявлення і підтримки творчо працюючих майстрів виробничого навчання, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків в січні – грудні  2015 року проведено ліцейний  конкурс «Майстер виробничого навчання року – 2015»  серед  майстрів виробничого навчання ліцею.

    У Конкурсі взяли участь 18 педагогів.

  Подані на розгляд журі конкурсні матеріали оцінювалися за визначеними критеріями і, в основному, розкрили рівень професійної діяльності майстрів виробничого навчання, актуальність їх досвіду, результативність роботи.

  У фінальному етапі Конкурсу взяли участь майстри виробничого навчання Близнюк Н.В., Громик Л.І., Кортилісець В.В., Подерня Г.В.

   Аналіз поданих методичних розробок уроків виробничого навчання показав, що в більшості педагогічних працівників вони розроблені відповідно до змісту програм  професійно-практичної підготовки, демонструють  впровадження  новітніх педагогічних та виробничих технологій в навчально-виробничий процес.

   Оргкомітет  та журі конкурсу відзначили достатній рівень оформлення, актуальність і змістовність, практичну значущість значної частини методичних матеріалів, підготовлених майстрами виробничого навчання ліцею.

    Проведення фіналістами уроків засвідчили, що педагогічні працівники мають високий фаховий рівень, знання сучасної методики проведення уроків виробничого навчання, володіють новітніми педагогічними та виробничими технологіями.

    Переможцем конкурсу став майстер виробничого навчання Кортилісець Володимир Васильович.  ІІ призове місце виборола  Подерня Галина Володимирівна, ІІІ місце – Громик Людмила Іванівна.  Призерів конкурсу було народжено грамотами Торчинського професійного ліцею.

  Диплом Торчинського професійного ліцею отримала   учасниця фінального етапу конкурсу Близнюк Н.В.

 Плідної Вам праці!

Методист Л.А.Тарасюк

 

 

 

 

 

 КОНКУРС ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІЛише творчий вчитель

може бути джерелом

успіху своїх вихованців

В.Сухомлинський

    Відповідно до наказу Торчинського професійного ліцею  від 05.01.2015 р. № 03, з метою виявлення і підтримки творчо працюючих викладачів, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків в січні – грудні  2015 року проведено ліцейний  конкурс «Викладач року – 2015 серед викладачів професійно-технічного навчального закладу.

     У Конкурсі взяли участь 14 педагогів.

  Подані на розгляд журі конкурсні матеріали оцінювалися за визначеними критеріями і, в основному, розкрили рівень професійної діяльності викладачів, актуальність їх досвіду, результативність роботи.

   У фінальному етапі Конкурсу змагалися Бойко В.О. викладач біології, Годлевський Б.І., Зубко І.О., Корчук В.М., Клімішин І.І., Філевська С.М.

  Проведення фіналістами уроків засвідчили, що викладачі мають високий фаховий рівень, знання сучасної методики викладання предмета, володіють новітніми технологіями навчання, правильно моделюють архітектоніку уроку, доцільно використовують комп’ютерні технології та дидактичний матеріал на електронних носіях; сприяють розвитку життєвих компетенцій учнів, активізації їх мисленнєвої та творчої діяльності.

  Під час проведення фінального етапу конкурсу  викладачі продемонстрували певний рівень ерудиції, виявили високий рівень комунікативної компетенції, ділилися продуктивними педагогічними знахідками, презентували цікаві форми роботи. 

   На підставі спільного рішення оргкомітету і журі, звання «Викладач року – 2015»  серед викладачів Торчинського професійного ліцею було присвоєно  Зубко І.О., викладачу української мови та літератури.

  Лауреатами конкурсу визнано Філевську С.М., викладача предметів професійно - теоретичної підготовки з професії «Кухар» та Бойка В.О., викладача біології.

     Поваги й шани Вам, шановні колеги 

Методист Л.А. Тарасюк

 

 

 

 

 

 

 

 ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІЯкщо ви не підете за успіхом, у вас ніколи не буде його,
Якщо ви не спитаєте, відповідь завжди буде „ні”.
Якщо ви не зробите крок вперед –
Ви будете завжди знаходитись на тому ж самому місці…
Нора Робертс

 

     З метою виконання плану методичної роботи на 2015-2016 навчальний рік та ознайомлення з новітніми досягненнями психолого-педагогічної науки, посилення уваги педагогів до вивчення і запровадження здобутків творчих педагогів, вивчення інноваційного змісту у формах і методах навчання і виховання учнів з метою підвищення навчальних досягнень учнів, зміцнення навчально-методичного забезпечення теоретичного і виробничого навчання, підвищення методичної майстерності і культури праці педагогічних працівників ліцею,  11 – 15. 01. 2016  року в ліцеї було організовано і проведено методичний тиждень  педагогічної майстерності. В програмі тижня:

  • День методичної інформації (Ознайомлення з програмою тижня, випуск педагогічних бюлетенів «Методичні орієнтири»)
  • Педагогічні читання:

               Досвід – наш скарб. (Захист педагогом методичної теми, над якою він  

               працює)   

  • Круглий стіл.

    Поговоримо про імідж педагога

  • Ярмарок  педагогічних ідей.

    Сучасний педагог – сучасний урок. (Виставка – конкурс методичних    

    розробок уроків

  • Година методичної інформації:

    Вісті із ПТНЗ області;

    Радимо прочитати;

     Аналіз запланованих і проведених заходів показав, що всі вони були спрямовані на досягнення мети методичного тижня, яка поєднана з єдиною методичною проблемою ліцею, простежувалися інноваційні підходи до активізації пізнавальної діяльності учнів, показані позитивні зміни у творчій активності педагогів ліцею. Методичний тиждень дав можливість педагогам ліцею розвивати творчу активність, став поштовхом до активного саморозвитку своєї особистості в цілому. 

Методист Л.А.Тарасюк

 

 

 

 

 

 

 ТИЖДЕНЬ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ     Хто такий «будівельник»? Це Людина, яка будує і опоряджує будинки. А що таке будинок? Це сім’я, це тепло, це комфорт, це спокій. Будівельники - це люди, які день за днем незримо, але очевидно, роблять наше життя все більш зручним і комфортним. Озирніться навколо: все, що робить наше життя легким і зручним, існує завдяки тому, що існує така складна і водночас благородна професія – БУДІВЕЛЬНИК.

    Протягом всього нашого життя ми будуємо.  А все тому, що будувати – це синонім дієслова творити. На відмінну від людей інших професій, які будують лише своє життя, є особливі люди – будівельники,які створюють по цеглинках цей світ, в якому ми живемо. Це в їхніх головах народжуються грандіозні ідеї, які втілюються в наше життя і оточують наші домівки. Адже існує повір’я « мій дім-моя фортеця».

    З 14.12.2015р по 18.12.2015р в Торчинському професійному ліцеї було проведено Тиждень будівельних професій. Гасло Тижня «Будівельник – професія творча»

    Тиждень проходив згідно затвердженого плану роботи методичної комісії педагогічних працівників будівельних професій (голова комісії Кортилісець В.В.)

  Кожен заплановаий захід був цікавим і пізнавальним як для учнів так і для працівників ліцею. Майстри виробничого навчання, викладачі та учні старалися показати що професія будівельника була, є і буде залишатися однією з найнеобхідніших. На виховній годині «Я будівельник – і цим горджуся» учні групи №9 першого курсу з професії «Маляр. Штукатур. Муляр» розповідали про будівельні шедеври світу та України, декламували вірші про велич професії будівельника, розкривали свої творчі вокальні здібності та творчі будівельні завдатки.

    Учні групи № 1 другого курсу виборювали звання «Кращий за професією» з професії «Штукатур».

    Хорошими знавцями своєї професії показали себе учні груп №10 (другий курс) та №4 (третій курс) з професії «Столяр будівельний. Верстатник деревообробних професій» беручи участь у вікторині «Що? Де? Коли?». А присутні почерпнули багато інформації про властивості деревини, види дерев, які ростуть на Україні тощо.

   Майстер виробничого навчання Бабушкіна Т.Ф. провела цікавий майстер-клас з технології виконання барельєфу по трафаретах, так як даний вид оздоблення приміщень стає знову популярним.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Наш славний Кобзар     Завжди актуальний, відомий та загадковий, той, з ким асоціюється Україна у світі вже два століття;  джерело натхнення, естетичного та духовного вдоволення, наш славетний земляк – Тарас Григорович Шевченко.

   10 березня 2016 у Будинку культури смт. Торчин учні Торчинського професійного ліцею під керівництвом викладача Ірини Зубко підготували для глядачів святковий концерт, присвячений до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

  Ведучі Анастасія Сірук та Олексій Стрільчук нагадали присутнім сподвижницький життєвий та творчий шлях геніального митця, його дорогу до Голгофи визнання та безсмертя. Зі сцени учні декламували напам’ять як відомі поезії митця, що відлунювались на устах глядачів, так і  уривки із  поем. Силою музичного мистецтва чарувала учениця Іванна Колядюк  під керівництвом Віктора Капітули.

     Присутні також мали можливість переглянути відеосюжети пісень «Зоре моя вечірняя…» та  «Думи мої…» в сучасній обробці, добірку картин Шевченка-художника.

     Учасникам концерту було дуже приємно почути слова вдячності та похвали від Народного артиста України Олександра  Володимировича Огородніка, який наголосив на тому, що учні ліцею не забувають традицій свого народу та беруть активну участь культурному житті містечка.  

Викладач Ірина Зубко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Проведення методичного тижня професії «Кухар».

     Вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки правильно вибраний життєвий шлях, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність роботою, фізичне та нервово-психічне здоров'я, радість і щастя.

      З 30.11 по 04.12.2015 р. в Торчинському професійному ліцеї було проведено тиждень професії «Кухар». Гасло тижня: « Добрий кухар вартий семи лікарів».

     Тиждень проходив згідно затвердженого плану роботи методичної комісії професій ресторанного господарства, (голова комісії С.М.Філевська).

     Корисно, цікаво та пізнавально проходив тиждень. Викладачі, майстри виробничого навчання та учні показали красу професії «Кухар». А особливо, ми в цьому навчальному році звернули увагу на страви регіональної кухні. На мастер-класі показали приготування страви «Вареники волинські», у конкурсі «Кращий за професією», учні готували – котлети по-горохівськи, картопляне пюре, салат вітамінний по-ківерцівськи. Під керівництвом майстра виробничого навчання Горошко Т.А. , учні гр.№5 організували виставку-продаж смачних виробів з дріжджового тіста.

п/п 

Дата проведення

Назва заходу

Де буде    проводитись

Відповідальні

1.

30.11.2015р.

Випуск стінгазети.

Брейн-ринг «Цікава кулінарія» Групи №16 і №8.

Кабінет №19.

(09.25 до 11.05)

Члени методичної комісії

2.

01.12.2015р.

Майстер-клас Приготування вареників

Кухня-лабораторія

(10.20-11.05)

 

Філевська С.М, учні гр.№7.

3.

02.12.2015р.

Конкурс «Кращий за професією» Група №7.

8.30-9.15 каб.№5 Кухня-лабораторія

9.30-12.30год.

Філевська С.М.

Павлюк І.Ю.

4.

03.12.2015р.

Виставка – продаж виробів з дріжджового тіста. Група №5.

Фойє ліцею.

Горошко Т.А.

5.

04.12.2015р.

Підведення підсумків

Кабінет №19

Члени методичної комісії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Історія через призму вивчення культури.

(Сторінками роботи обласної секції  викладачів історії)

         Кожен викладач історії  пам'ятає чудовий афоризм Козьми Пруткова – «Не можна охопити неосяжне».  Неосяжною є культура людства.          

       Отож, давайте  поставимо собі скромніше і реалістичне завдання – через деякі твори спробувати зрозуміти минуле, виявити ті чи інші тенденції розвитку.

     - Чи можливо це?

     - Очевидно, ні. Найчастіше знання учнів будуть фрагментарні, поверхневі. Необхідна системність вивчення питань культури, цілісність її сприйняття. Такі види культури, як архітектура, скульптура, кіномистецтво, музика, література можна вивчити лише на уроках історії.

       В чому суть вивчення тем культури, які принципи, методи та джерела  використовуються при вивченні цих тем?   Досвідом роботи  із даного питання мали можливість поділитися викладачі історії ПТНЗ області 21 травня  2015 року під час проведення засідання обласної секції викладачів історії, яке відбулася на базі Торчинського професійного ліцею.

 «Методичні принципи і джерела вивчення тем культури  в курсі «Історія України» так звучала тема засідання секції.

Розпочала роботу методист НМЦ ПТО у Волинській області Світлана Йосипівна Юрченко.

Директор ліцею Вознюк О.С. презентував діяльність навчального закладу, розказав про здобутки педагогів та учнів. 

 У ході засідання  активну участь взяла викладач історії ліцею Коби

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz