Четвер, 19.10.2017, 23:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховуємо патріотівВійськово-патріотична гра "Козацька звитяга"Вже традиційно у Торчинському професійному ліцеї День захисника України відзначають спортивним святом під керівництвом керівника фізичного виховання Станіслава Сахарука, викладачів Сергія Піцика та Володимира Осіїка. Цього року позмагатись у військовому мистецтві наважились команди юнаків першого курсу. Різноманітні цікаві конкурси на витривалість, силу, завзяття, міцність не залишили байдужими жодного учня ліцею: бурхливими оплесками підтримували вболівальники своїх побратимів.

Перше місце зайняла команда з професії «Маляр. Муляр. Штукатур», друге – «Тракторист-машиніст с/г виробництва…», третє – «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний». Щиро вітаємо переможців і бажаємо успіхів у змаганнях життєвих.

Викладач Ірина ЗубкоЗа Україну, за її волюМати всіх матерів на землі українській, Вкраїно,
У калинових шатах, пшенично-блакитнім вінку!
Ми несем тобі волю крізь ніч-далину, наче віно,
Як небесну зорю на веселки яснім рушнику…
Наш нескорений дух і серця ти прийми наші, люба,
І святе знамено – найдорожче знамення твоє,
І Господнього жезла – владичого знака тризуба,
Хай на прапорі він в золотих твоїх днях виграє.

14 жовтня, коли починаються першi заморозки, церква вiдзначає велике свято – Покрову Божої Матерi. Особливо шанували Покрову запорозькi козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах.

14 жовтня 1942 року у волинських лісах постали перші підрозділи Української Повстанської Армії, яка також узяла свято Покрови за день зброї, а Святу Діву Марію за покровительку. У 2017 році Україна відзначає 75 річницю утворення УПА.

Учасники цього підпільного руху опору окупантам – відомі як борці за Україну. Та, зокрема, наші сусіди, росіяни і поляки, досі називають їх «бандитами» і «різунами» й звинувачують їх у низці злочинів проти цивільного населення.

Це ж десятиліттями стверджувала й радянська влада. То на чиєму ж боці історична правда? Ким були бійці УПА? Відповідь на це складне запитання отримали учні Торчинського професійного ліцею в ході проведення заходу «Чому і за що боролась Українська Повстанська Армія?».

Організатори заходу використали кіно- і фотохроніку тих років, спогади очевидців, фрагменти сучасних художніх стрічок, популярні повстанські пісні, одна з яких («Нас весна не там зустріла») прозвучала у виконанні колективу хлопців групи №12.

Викладач історії Кобиць Н. Л.

фотоПатріотизм та національна свідомість - ознака сучасної учнівської молоді.З 10 по 12 жовтня 2017 року у Волинському державному центрі естетичного виховання проходив всеукраїнський семінар-практикум директорів державних позашкільних навчальних закладів по роботі з учнями професійно-технічних навчальних закладів «Патріотизм і національна свідомість-ознака сучасної учнівської молоді».

Згідно програми семінару, 11 жовтня Торчинський професійний ліцей з хлібом-сіллю на вишитому рушнику щиро і гостинно зустрічав учасників цього заходу. З питаннями проектної методики та співпраці з громадськими організаціями виступив директор ліцею Олександр Сергійович Вознюк. Заступник директора з НВихР Валентина Зигфрідівна Усова ознайомила присутніх з концепцією національно-патріотичного виховання через використання елементів козацької педагогіки. Керівник музею історико-краєзнавчого профілю Наталія Леонідівна Кобиць розповіла про роль музею в організації навчання та дозвілля учнів , а соціальний педагог Оксана Вікторівна Рекус зупинилась на волонтерській роботі учнів та працівників Торчинського професійного ліцею, як одній з форм благодійності і одній з головних підвалин громадянського суспільства.

Пізніше всі учасники семінару-практикуму відвідали Торчинський історичний музей імені Григорія Гуртового, де були захоплені розповіддю директора Олександра Володимировича Мельника.

Це ж десятиліттями стверджувала й радянська влада. То на чиєму ж боці історична правда? Ким були бійці УПА? Відповідь на це складне запитання отримали учні Торчинського професійного ліцею в ході проведення заходу «Чому і за що боролась Українська Повстанська Армія?».

Соціальний педагог Оксана РекусРідна земле моя, ти козацькою славою щедра!Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Французький дипломат Жан-Бенуа Шерер у своїй історичній праці писав,що Покрова Пресвятої Богородиці була для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

Відкрита виховна година «Значення українського козацтва в історії України, рідного краю», проведена для учнів Торчинського професійного ліцею, ще раз стала доказом того, що саме Козаччина заявила світу про існування не лише другорядної країни в Європі, а й загальновизнаної політичної та військової сили, що надала значний поштовх визнанню України та розвитку її внутрішніх політичних та ідеологічних особливостей.

Класний керівник групи №12 Анатолій Петрович Члек цікаво і змістовно розповів учням про відродження козацтва в Україні та унікальність нашої історії. Сьогодні, як ніколи, виникає велика необхідність глибше вивчати, розуміти державотворчі процеси на всіх етапах історичного розвитку українського суспільства. Після перегляду відеофільму «Козацтво. Запорізька Січ» учні ще довго обмінювалися враженнями, бо розуміють, що саме через козацтво ми всі творили нашу історію, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Викладач Анатолій ЧлекМовно-літературний конкурс ім. Т. Г. ШевченкаВідповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №928 у Торчинському професійному ліцеї десятого жовтня відбувся І етап VШ мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка.

Передувало творчій праці урочисте відкриття, під час якого ведучі намагались ще раз відкрити неповторні грані непересічної особистості, легендарного співця українського народу – Тараса Шевченка. Конкурсанти насолоджувались поезіями та піснями за творчістю видатного письменника.

У конкурсі взяли участь кращі учні-знавці українського слова, а переможець представлятиме ліцей на обласному рівні. Тож побажаємо удачі та натхнення, нехай її величність світла Муза нашіптує найкращі слова для вираження душевного стану під час написання конкурсного твору.

Викладач Ірина ЗубкоБабин Яр – найбільша трагедія людства.В землі не скрилось, тліном не взялось
Витке і ніжне золото волось,
Блищить на мокрій твані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів,
І дотліває, кинутий набік,
Закровлений дитячий черевик.

Українська і світова спільноти у вересні 2017 року відзначає 76-ту річницю початку подій у Бабиному Яру 1941 року, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей.

Бабин Яр – урочище Києва, став братською могилою для євреїв, циган, українських патріотів, військовополонених та інших громадян. Усього за роки нацистської окупації Києва (1942-1943) фашистами було знищено більше 100 тисяч осіб.

Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми «Голокост», «Бабин Яр» як обов’язкові для вивчення в навчальних закладах.

Виконуючи свій людський обов’язок: знати і пам’ятати про тисячі закатованих в Бабиному Яру, учні Торчинського професійного ліцею з професії «Кухар» (групи 8, 16) провели 26.09.2017 р. загальноліцейну виховну годину «Бабин Яр – найбільша трагедія людства».

Організатори заходу запросили до слова мешканку Торчина, свідка німецької окупації 1941-1944 рр., Воїну Антоніну Семенівну, яка розповіла учням про торчинський «Бабин Яр». 22 серпня 1942 року тут було розстріляно близько 4-х тисяч євреїв Торчина та його околиць.

Аби більше дізнатись про цю страшну подію, учні груп 8, 16 29.09.2017 р. відвідали Торчинський історичний музей, пройшли сумновідомими місцями селища: єврейське гетто, «дорога сліз», братська могила.

Учні відремонтували секцію огорожі братської могили, поклали квіти до монумента загиблим, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Викладач історії Кобиць Н.Л.Свято ОсеніХолодна, дощова, сумна, задумлива та золотава підкралась осінь у душі кожного з нас. Розумом відчуваєш прихід нової пори року, яка примушує одягатись тепліше, налаштовує на філософські роздуми, але серце не хоче прощатись із сонцем, теплом, квітами, веселкою, запахом жнив’яного поля. Щедра та велична пані Осінь наділяє кожного господаря не лише працею та клопотами, а й щедрим урожаєм.

Вже традиційно Торчинський професійний ліцей влаштовує святкування Дня осені із виставковими композиціями. Цьогорічний конкурс мистецьких талантів відбувався 25 вересня під назвою «Твоя краса, Україно». Милували око шедеври дитячої фантазії, в які учні втілили свою любов до Батьківщини, голубили слух пісні та поезії на патріотичну і пейзажну тематику. Журі було надзвичайно важко визначити переможців, адже старались усі групи. Директор ліцею Олександр Вознюк привітав призерів та подякував за плідну естетичну працю, побажавши натхнення, творчості та успіхів у навчанні.

Викладач Ірина ЗубкоДень вишиванки«Вишиванко моя вишиванко, Смерекова вишнева жага, Ти далеких Карпат полонянка, Ти - Дніпра мов хвиля жива…» - лунали слова із пісні у виконанні учня Петра Тимощука 18 травня на подвір’ї Торчинського професійного ліцею. Таке довгожданне весняне сонце пестило своїм теплом ліцейну родину, яка зібралась на свято Вишиванки. Наче живі, розцвітали квіти на блузках та сорочках, вабили загадковістю геометричні орнаменти, всміхались українською красою та сипали жаринки щедрості і доброти очі учасників дійства.

Учениці групи №13 з професії «Кухар» підготували під керівництвом класного керівника Віталія Бойка інформаційно-ліричні повідомлення про виникнення вишивки, її історичну цінність, символічну закодованість орнаментів. Разом із ученицею Каріною Мєньшіковою наспівували глядачі знайомі пісні «Моя сорочка…», «А сорочка мамина…».

Вже традиційним стало проведення святкового флемобу. Приємно зауважити, що учасників щороку більшає.

Викладач Ірина ЗубкоУкраїнська родина ‒ зернинка народу15 травня 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбулася тематична година до Міжнародного дня родини.

Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу. Через усе життя ми несемо в душі першу стежину дитинства, яка озивається в нашій пам’яті дзвоном чистих криниць, теплими та студеними росами, скрипом хвіртки, хатнім порогом, річкою, ставком, городом, обсадженими вербами.

Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею, де вона народилася і зросла. Куди б не закинула її доля, вона завжди подумки із своїм корінням.

Бібліотекар Інна СвередюкСвято рідної мовиМово, українська, мово моя мила!

Ти уся зі співу весняних дібров.

Ясна – як усмішка, чиста – як сльозинка.

Ти моє найбільше щастя і любов.

Наш календар рясніє різними датами. Одна з них – це 21 лютого -  Міжнародний день рідної мови.

Це свято досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші Східного Пакистану  влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної, бенгальської, мови. Відтоді Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 2000 року цей день  відзначаємо й ми, українці.

21 лютого у Будинку культури смт. Торчин відбувся святковий концерт за участю творчого колективу учнів Торчинського професійного ліцею під керівництвом викладача Ірини Зубко та керівника вокального гуртка Петра Сільчука. Глядачі дійства насолоджувались прочитанням поезій про Україну та мову, розмаїттям театральних сценок та відеосюжетів, піснями.

Хорошою нагородою для учнів стали не лише щедрі аплодисменти, але й похвальне слово директора-художнього керівника заслуженого ансамблю пісні й танцю «Колос», народного артиста України Олександра Огородніка, який наголосив на актуальності підняття престижу рідної мови та висловив вдячність учням ліцею за подарований хороший настрій і високу якість їхньої виконавської майстерності.

Викладач Ірина ЗубкоЗа Україну, за її волю…Ми дякуєм вам, хлопці, за життя,
Ми дякуєм вам, хлопці, за свободу.
Пробачте нас.
Пішли ви в небуття,
Та більше не повернетесь додому…
Ви йшли за нас,
Ви йшли на вірну смерть,
Ви не боялися нікого і нічого.
Ви захищали своїх мам, жінок, дітей,
Ви знали що ви робите й для чого…

20 лютого 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід до Дня Героїв Небесної Сотні.

Трагічної зими 2014 року українці змогли довести всім, а найперше – собі, що ми сильна нація, яка прагне добра, щастя, можливості жити в квітучій, розвиненій державі та готова відстоювати свої прагнення навіть зі зброєю в руках.

Під час заходу учні переглядали документальні відеосюжети подій, які відбувалися на Майдані, слухали пісні-реквієм, присвячені нашим героям.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні та військових, які захищали нашу землю у зоні АТО.

Також присутні мали можливість ознайомитися з подіями цієї тематики з періодичних видань.

І кожен з нас бажає одного: щоб над рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе! І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося.

Бібліотекар Інна СвередюкКрути совісті нашоїІ  згадую  чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

Довгий час наш український народ страждав у ярмі неволі, довгі роки боровся за свою незалежність. Наша історія не перестає кровоточити, як рани тих трьохсот юнаків, які у січні 1918 року піднялися на захист незалежної української держави, протиставляючи до зубів озброєним московсько-більшовицьким військам свої гарячі серця.

У 99 річницю цієї події у Торчинському професійному ліцеї 27 січня 2017 року було проведено захід на тему «Крути совісті нашої».

Кожен українець має знати про подвиг юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України і залишились в її історії символом національної честі.

Викладач історії Кобиць Н.Л.Соборна мати-Україна ‒ одна на всіх, як оберігІ  згадую  чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

19 січня 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід до Дня Соборності України.

Ми живемо в незалежній і суверенній країні. Але шлях до нашої не­залежності був дуже довгим і тернистим. Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які сло­вом і багнетом намагалися відродити не­залежну соборну Українську державу. Ведучі нагадали події того вікопомного дня ‒ 22 січня 1919 р., коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїн­ської Народної Республіки, що було пер­шим кроком до об'єднання українських земель.

Тетяна Михальчук, Олександр Халецький та Леонід Степаненко продекламували вірші, присвячені Україні. Також присутні переглянули різноманітні відеосюжети, які приурочені Дню Соборності України. 

Учні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури «В нашім серці Україна».

Бібліотекар Інна СвередюкСвято Андрія ПервозванногоСвято Андрія -  це молоді свято,

                                                               Нас завжди збиралося досить багато,

                                                       Картоплю варили і тісто місили,

  Вареники разом швиденько ліпили….

13 грудня в Торчинському професійному ліцеї відбулося свято Андрія Первозванного, яке проходило в світлиці-музеї. На початку свята перед учнями провів богослужіння настоятель Свято - Стефанівського храму о.Степан.

Андріївські вечорниці продовжила господиня свята майстер виробничого навчання Приймак Лілія Леонідівна, яка ознайомила  учнів із національними традиціями святкування свята Андрія Первозванного у різних регіонах України.

 Про історію святкування Андрія Первозванного учням розповів о. Степан.

  Учні ліцею повернулися в минуле українського народу з його прекрасними звичаями і обрядами, з його співучими дівчатами і парубками, які довгими зимовими вечорами збиралися на вечорниці, посиденьки, толоку.

  Українські вечорниці – свято Андрія Первозванного – це молодіжне свято. Молодіжне зібрання учнів ліцею 13 грудня було наповнене веселощами і розвагами. В кінці Андріївських вечорниць учнів і гостей свята пригостили смачними смаколиками.

Заступник директора з виховної роботи Усова В.З.Виховуємо патріотів!Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz