Середа, 21.02.2018, 03:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховуємо патріотівЯк стати успішною людиною?

З 12-16 лютого у Торчинському професійному ліцеї відбувся тиждень групи №4 учнів ІІ курсу з професії „Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний".

У межах тижня було проведено ряд виховних заходів: презентація групи, диспут „Як стати успішною людиною?"; екскурсія в ліцейний музей „Спадщина", тематична година „Афганістан - біль душі", круглий стіл „Наша група - наша сім’я".

Кожен день по - особливому запам’ятався: хтось із юнаків відкрив у собі новий талант, а хтось ще раз самоствердився. Цікавою та дуже щемливою була тематична година до Дня пам’яті воїнів - інтернаціоналістів: учні – ведучі нагадали присутнім про ще одну сторінку нашої історії, інформували про приховані факти афганського болю в українських душах; зі сцени лунали відеорепортажі із фотоколажами, поезії. Мета заходу – донести до сучасної молоді, що будь – яка війна є „ найтяжчим злочином проти людства".

Класний керівник Ігор КлімішинОт де, люди, наша слава, слава України

О, Боже наш добрий, з високого неба
Молитву сьогодні заносим до тебе
За тих, що боролись при станції Крути
За нашу державу із ворогом лютим.
Леся Храплива

29 січня у Торчинському професійному ліцеї відбулась тематична година «От де, люди, наша слава, слава України», присвячена до Дня пам’яті борців за волю України, які полягли під Крутами.

У бібліотеці навчального закладу члени гуртка «Юні патріоти» у формі усного журналу нагадали учням про історичні деталі тих далеких кривавих січневих подій 1918 року. На лірично-співчутливий настрій налаштовували глядачів пісні «Я - українець», «Молитва за Україну», «Не спи, моя рідна земля», окрім цього, лунали поезії про сміливих воїнів-юнаків. Для перегляду трансльовано документальний фільм «Бій під Крутами».

Столітня історія лицарського подвигу під Крутами засвідчує те, що нинішня молодь пам’ятає своїх гроїв, пишається ними й робить все можливе для збереження найвищих духовних орієнтирів.

Керівник гуртка «Юні патріоти» Валентина УсоваГолокост і людська гідність

27 січня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, основна маса яких були євреї.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, цей день відзначається як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Генеральна Асамблея ООН закликала розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

26 січня, в переддень Міжнародного дня па́м'яті жертв Голокос́ту, в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею проведено захід на тему: «Голокост і людська гідність».

Під час проведення заходу використано актуальні фото- і відеоматеріали, які дали змогу зрозуміти учням суть Голокосту та структуру його жертв, дізнатись про місця масових страт євреїв в країнах Європи і, зокрема, в Україні.

Учні дізнались, що в Торчині теж є місце страти євреїв. Це - урочище містечка – Укописько. Ще у вересні 2017 року, в день вшанування жертв Бабиного Яру, учні побували там, щоб прибрати, відремонтувати огорожу братської могили, покласти квіти і вклонитись пам’яті замордованих.

Ще учнів вразила цинічність фашистів, адже жертвами нацистської расової гігієни ставали невиліковні і психічно хворі люди, інваліди, саме ті категорії населення, що не здатні подбати про себе самостійно. Важливо, що в країнах сучасного цивілізованого світу вони оточені турботою, глибоким розумінням, сприянням їх інтеграції в суспільство.

Отже, Голокост – одна із найстрашніших сторінок історії, перш за все єврейського народу, народу без землі, армії, держави, і ми, українці, як ніхто розуміємо і сумуємо, бо теж мали свою катастрофу – Голодомор.

Викладач історії Кобиць Н.Л.Розквітай, моя Україно!

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

З нагоди цього свята 22 січня 2018 року в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею відбулася тематична година до Дня Соборності України.

Завдання тематичного заходу:

  1. поглибити знання учнів з історії виникнення свята Соборності України;
  2. виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики;
  3. викликати інтерес до вивчення історії України.

Під час заходу учні переглянули документальні фільми: «Злука. День Соборності України», «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «Соборність України».

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Бібліотекар Інна СвередюкАндріївські вечорниці

Анумо всі на вечорниці,
Юнці кусатимуть калач.
І не соромтесь білолиці,
Що Вам підморгує козак.

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ. Наша Україна славиться традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.

13 грудня 2017 року в приміщенні музею «Спадщина» Торчинського професійного ліцею відбулися Андріївські вечорниці.

Під час заходу учні кусали калиту, куштували смачні українські вареники, слухали українські пісні.

Завдяки ведучим вечора учні відчули красу і поезію давніх звичаїв та обрядів і змогли стати учасниками одного із чудових свят української молоді.

Вихователі гуртожиткуВиховуємо патріотів

21 листопада на базі етнографічного музею «Спадщина» відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених».

«Захист суверенітету і територіальної цілісності України, ……
є справою всього українського народу.»
Ст.17 Конституції України

6 грудня у спортивній залі ліцею пройшло спортивне свято на тему: «На службу Україні - йдуть хлопці-козаки», приурочене Дню Збройних Сил України.

В програмі свята були військово-спортивні естафети: спорядження магазина патронами, підтягування, утримування ваги та інші.

Виклач предмета Захист Вітчизни Осіїк В.В.Україна – територія гідності та свободи

21 листопада на базі етнографічного музею «Спадщина» відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених».

Заступник директора з НВихР, керівник гуртка «Юні патріоти», наголосила, що забезпечення гідного вшанування громадської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України спрямоване на виконання Указу Президента Петра Порошенка «Про відзначення Дня Гідності та Свободи» №436/2016.

21 листопада – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Під час тематичного вечора учні-ведучі зосередили увагу присутніх на тому, що сучасне українське суспільство отримало безцінний шанс на зміни у розвитку своєї держави. Учасники гуртка «Юні патріоти» виконували пісні «Молитва за Україну», «Над землею туман», «Небесна Сотня», «Не спи, моя рідна земля» та інші. Надзвичайно емоційним було виконання пісні під супровід гітари учнем ліцею Владиславом Гавором, батько якого є воїном АТО.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять про героїв Небесної Сотні та загиблих під час АТО, які завжди будуть вічною раною на серці кожного українця.

Керівник гуртка «Юні патріоти» Валентина УсоваХліб на столі і в серці

Нас кликав хліб на добре, чесне діло
До братнього, трудящого коша,
Ми в нім шануємо не тільки тіло,
У нім народна світиться душа.

Сотні тисяч слів у нашій мові, але першими треба поставити три: народ, праця, хліб. Це три корені, на яких тримається наша держава.

Споконвіку хліб вважався виявом мудрості народної, бо в ньому – злиття душевних і фізичних сил, надій, умінь, сподівань.

20 листопада у приміщені музею «Спадщина» відбувся тематичний захід до Дня працівників сільського господарства.

Ведучі розповіли учням про значення хліба для українського народу, про обряди і звичаї, присвячені паляниці.

Юлія Шумська, Анна Лінник, Ксенія Вонсовська декламували вірші про хліб.

Також присутні переглянули відеосюжети про виробництво хліба, про хліб у різних країнах світу.

Хліб – це життя. Так вважають трударі землі. І саме так є воно насправді. З глибини віків прийшов до нас хліб. Він батько всіх земних цивілізацій. У нього сила людства і його прогрес.

Бібліотекар Інна СвередюкДоторкнутись до невичерпної правди та мудрості

Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить!
Іван Франко

Сьогодні у світі видається мільйони і мільйони примірників різноманітної друкованої літератури. І хоч сучасне покоління молоді читає значно менше, та все ж книга і в наш час не втратить своєї актуальності та популярності.

Усю книжкову продукцію прийнято поділяти на дві великі категорії: книжки та книги. Книжки – це фактично все, що ми читаємо або ні. Книги – то дещо інше. Книгою книг християни називають Біблію. Для мусульман у цьому контексті є Коран, а для євреїв – Тора.

Отже, книгами називають ту літературу, яка має безмежну духовну або ж історичну цінність.

У День писемності та рідної мови учні групи №8 з професії «Кухар» мали змогу бачити, торкатись, пробувати читати саме книги. Маю на увазі безцінну колекцію стародруків Торчинського історичного музею ім. Григорія Гуртового.

Кажуть, рукописи не горять. Думаю, що невичерпна правда і мудрість, закарбована у них, ще довго буде гріти серця відвідувачів музею.

Викладач історії, класний керівник групи №8 Кобиць Н. Л.Військово-патріотична гра "Козацька звитяга"

Вже традиційно у Торчинському професійному ліцеї День захисника України відзначають спортивним святом під керівництвом керівника фізичного виховання Станіслава Сахарука, викладачів Сергія Піцика та Володимира Осіїка. Цього року позмагатись у військовому мистецтві наважились команди юнаків першого курсу. Різноманітні цікаві конкурси на витривалість, силу, завзяття, міцність не залишили байдужими жодного учня ліцею: бурхливими оплесками підтримували вболівальники своїх побратимів.

Перше місце зайняла команда з професії «Маляр. Муляр. Штукатур», друге – «Тракторист-машиніст с/г виробництва…», третє – «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний». Щиро вітаємо переможців і бажаємо успіхів у змаганнях життєвих.

Викладач Ірина ЗубкоЗа Україну, за її волю

Мати всіх матерів на землі українській, Вкраїно,
У калинових шатах, пшенично-блакитнім вінку!
Ми несем тобі волю крізь ніч-далину, наче віно,
Як небесну зорю на веселки яснім рушнику…
Наш нескорений дух і серця ти прийми наші, люба,
І святе знамено – найдорожче знамення твоє,
І Господнього жезла – владичого знака тризуба,
Хай на прапорі він в золотих твоїх днях виграє.

14 жовтня, коли починаються першi заморозки, церква вiдзначає велике свято – Покрову Божої Матерi. Особливо шанували Покрову запорозькi козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах.

14 жовтня 1942 року у волинських лісах постали перші підрозділи Української Повстанської Армії, яка також узяла свято Покрови за день зброї, а Святу Діву Марію за покровительку. У 2017 році Україна відзначає 75 річницю утворення УПА.

Учасники цього підпільного руху опору окупантам – відомі як борці за Україну. Та, зокрема, наші сусіди, росіяни і поляки, досі називають їх «бандитами» і «різунами» й звинувачують їх у низці злочинів проти цивільного населення.

Це ж десятиліттями стверджувала й радянська влада. То на чиєму ж боці історична правда? Ким були бійці УПА? Відповідь на це складне запитання отримали учні Торчинського професійного ліцею в ході проведення заходу «Чому і за що боролась Українська Повстанська Армія?».

Організатори заходу використали кіно- і фотохроніку тих років, спогади очевидців, фрагменти сучасних художніх стрічок, популярні повстанські пісні, одна з яких («Нас весна не там зустріла») прозвучала у виконанні колективу хлопців групи №12.

Викладач історії Кобиць Н. Л.Патріотизм та національна свідомість - ознака сучасної учнівської молоді.

З 10 по 12 жовтня 2017 року у Волинському державному центрі естетичного виховання проходив всеукраїнський семінар-практикум директорів державних позашкільних навчальних закладів по роботі з учнями професійно-технічних навчальних закладів «Патріотизм і національна свідомість-ознака сучасної учнівської молоді».

Згідно програми семінару, 11 жовтня Торчинський професійний ліцей з хлібом-сіллю на вишитому рушнику щиро і гостинно зустрічав учасників цього заходу. З питаннями проектної методики та співпраці з громадськими організаціями виступив директор ліцею Олександр Сергійович Вознюк. Заступник директора з НВихР Валентина Зигфрідівна Усова ознайомила присутніх з концепцією національно-патріотичного виховання через використання елементів козацької педагогіки. Керівник музею історико-краєзнавчого профілю Наталія Леонідівна Кобиць розповіла про роль музею в організації навчання та дозвілля учнів , а соціальний педагог Оксана Вікторівна Рекус зупинилась на волонтерській роботі учнів та працівників Торчинського професійного ліцею, як одній з форм благодійності і одній з головних підвалин громадянського суспільства.

Пізніше всі учасники семінару-практикуму відвідали Торчинський історичний музей імені Григорія Гуртового, де були захоплені розповіддю директора Олександра Володимировича Мельника.

Це ж десятиліттями стверджувала й радянська влада. То на чиєму ж боці історична правда? Ким були бійці УПА? Відповідь на це складне запитання отримали учні Торчинського професійного ліцею в ході проведення заходу «Чому і за що боролась Українська Повстанська Армія?».

Соціальний педагог Оксана РекусРідна земле моя, ти козацькою славою щедра!

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Французький дипломат Жан-Бенуа Шерер у своїй історичній праці писав,що Покрова Пресвятої Богородиці була для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

Відкрита виховна година «Значення українського козацтва в історії України, рідного краю», проведена для учнів Торчинського професійного ліцею, ще раз стала доказом того, що саме Козаччина заявила світу про існування не лише другорядної країни в Європі, а й загальновизнаної політичної та військової сили, що надала значний поштовх визнанню України та розвитку її внутрішніх політичних та ідеологічних особливостей.

Класний керівник групи №12 Анатолій Петрович Члек цікаво і змістовно розповів учням про відродження козацтва в Україні та унікальність нашої історії. Сьогодні, як ніколи, виникає велика необхідність глибше вивчати, розуміти державотворчі процеси на всіх етапах історичного розвитку українського суспільства. Після перегляду відеофільму «Козацтво. Запорізька Січ» учні ще довго обмінювалися враженнями, бо розуміють, що саме через козацтво ми всі творили нашу історію, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Викладач Анатолій ЧлекМовно-літературний конкурс ім. Т. Г. Шевченка

Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №928 у Торчинському професійному ліцеї десятого жовтня відбувся І етап VШ мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка.

Передувало творчій праці урочисте відкриття, під час якого ведучі намагались ще раз відкрити неповторні грані непересічної особистості, легендарного співця українського народу – Тараса Шевченка. Конкурсанти насолоджувались поезіями та піснями за творчістю видатного письменника.

У конкурсі взяли участь кращі учні-знавці українського слова, а переможець представлятиме ліцей на обласному рівні. Тож побажаємо удачі та натхнення, нехай її величність світла Муза нашіптує найкращі слова для вираження душевного стану під час написання конкурсного твору.

Викладач Ірина ЗубкоБабин Яр – найбільша трагедія людства

В землі не скрилось, тліном не взялось
Витке і ніжне золото волось,
Блищить на мокрій твані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів,
І дотліває, кинутий набік,
Закровлений дитячий черевик.

Українська і світова спільноти у вересні 2017 року відзначає 76-ту річницю початку подій у Бабиному Яру 1941 року, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей.

Бабин Яр – урочище Києва, став братською могилою для євреїв, циган, українських патріотів, військовополонених та інших громадян. Усього за роки нацистської окупації Києва (1942-1943) фашистами було знищено більше 100 тисяч осіб.

Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми «Голокост», «Бабин Яр» як обов’язкові для вивчення в навчальних закладах.

Виконуючи свій людський обов’язок: знати і пам’ятати про тисячі закатованих в Бабиному Яру, учні Торчинського професійного ліцею з професії «Кухар» (групи 8, 16) провели 26.09.2017 р. загальноліцейну виховну годину «Бабин Яр – найбільша трагедія людства».

Організатори заходу запросили до слова мешканку Торчина, свідка німецької окупації 1941-1944 рр., Воїну Антоніну Семенівну, яка розповіла учням про торчинський «Бабин Яр». 22 серпня 1942 року тут було розстріляно близько 4-х тисяч євреїв Торчина та його околиць.

Аби більше дізнатись про цю страшну подію, учні груп 8, 16 29.09.2017 р. відвідали Торчинський історичний музей, пройшли сумновідомими місцями селища: єврейське гетто, «дорога сліз», братська могила.

Учні відремонтували секцію огорожі братської могили, поклали квіти до монумента загиблим, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Викладач історії Кобиць Н.Л.

-->

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz