Четвер, 16.08.2018, 08:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховуємо патріотівЗлочин, що не має терміну давності…

18 травня 2018 року в Торчинському професійному ліцеї у приміщенні музею «Спадщина» йшлося про трагедію 74-річної давності, злочин, скоєний радянською тоталітарною системою проти корінних жителів Криму: депортацію близько 200 тисяч кримських татар, звинувачених у колабораціонізмі (співпраці з нацистами) та дезертирстві з лав Червоної армії в роки Другої світової війни.

Та факти історії засвідчили інше: колаборантів серед кримсько-татарського населення в роки війни було не більше, ніж серед інших етнічних груп, що зазнали окупації і, депортовані 18 травня 1944 року, – в основному старики, жінки, діти, бо чоловіче населення Криму на цей час воювало в лавах діючої армії. То ж всі підстави для депортації були вигадані та сфальсифіковані Сталіним і його оточенням. Чому?

На це було щонайменше три причини: героїчна історія кримських татар і їх давні державницькі традиції, що не припинялись протягом століть, й особливо у 20-х роках ХХ століття надихали національну еліту до подальшого їх відтворення і плекання своєї самобутньої і унікальної культури, невід’ємною частиною якої була і є релігія з її головним постулатом: «Немає Бога, крім Аллаха, Мухамед – його пророк».

 

Отож, «Сталін вирішив знищити кримських татар тому, що це народ, який не раболіпствує, він ніколи не знав рабства. А Сталін звик керувати рабами».

 

 

Ернст Кудусов

 

Учні ліцею з хвилюванням переглядали фото- та відеоматеріали заходу. Особливо їх вразив фрагмент художнього фільму «Хайтарма», де показано унікальні традиції і звичаї й усі жахи депортації кримських татар, а в історії життя головного героя, Ахмета Хана Султана, нескореність і незламність цього народу.

Діти ще раз почули у виконанні співачки Джамали, переможиці Євробачення 2016 року від України, пісню «1944» і тепер справді усвідомили про що ця пісня.

Хлопці і дівчата порівнювали українську і кримсько-татарську символіку: прапори і гімни. Користуючись експозицією музею «Спадщина», шукали спільне і відмінне у техніках вишивання, столярної справи та кухнях.

Ми зрозуміли, що ми ще мало знаємо про цей дивовижний народ, хоч більше двадцяти років мешкали в одному домі. Віримо, у нас не тільки спільне минуле, але і майбутнє.

Викладач історії Кобиць Н. Л.Тиждень групи №10

З 14-18 травня в Торчинському професійному ліцеї відбувся тиждень групи №10 І курсу з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний». Кожен день тижня був насичений і цікавий.

14 травня учні групи презентували стіннівку «Яскрава десятка», в якій познайомили всіх зі своїм ліцейним життям з допомогою фотокарток і проінформували про свята, що відзначатиме суспільство протягом цих п’яти днів.

15 травня в групі відбулась відкрита виховна година «Тепло єдиної родини», під час якої учні відповідали на питання «коли родина є єдиною?», «в якій родині завжди тепло?», співали пісні, цитували поезії про батьків, дивились відеоролики інформативного та розважального змісту.

У середу учні групи проводили акцію «Допоможемо Вам», яка була логічним продовженням акції «Крок до благоустрою». 7 травня ліцеїсти десятої групи прибирали на меморіалі слави напередодні Дня перемоги, а 16 – допомогли ветерану праці Роткові Михайлу Степановичу на городі, за що викладач подякував хлопцям смачним медом, адже хобі Михайла Степановича, не дивлячись на поважний вік, - бджолярство.

17 травня група №10 здійснила цікаву екскурсію в пожежну частину смт. Торчин. Хлопці захоплено слухали розповіді начальника відділення Дайнека Сергія Віталійовича про таку благородну і небезпечну професію пожежника. Учні мали змогу приміряти костюм рятувальника, оглянути пожежні автомобілі і спорядження.

Також у четвер група №10 долучилась до традиційного флешмобу до Дня вишиванки, провела невеличкий інформативний виступ про вишивку і її значення.

Закінчення тижня було не менш цікавим: 18 травня, у Міжнародний день музеїв, учні здійснили екскурсію у Луцький музей бойової техніки та Луцький краєзнавчий музей. Емоції просто зашкалювали, хлопцям дуже сподобались мандрівки в музеї, в яких стільки цікавих експонатів.

Класний керівник Ірина ЗубкоУ їхніх серцях жила Україна

Ми – патріоти рідної держави
Вклоняємося низько до землі
Усім, хто землю нашу захищає,
Щоб жити тут тобі й мені.

Уже минуло чотири роки від тих трагічних подій на Майдані в Києві, коли український народ постав проти приниження його гідності, і саме Революцією Гідності згодом назвуть суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року. Тих, хто загинув під час акцій протесту, називають Небесною Сотнею.

20 лютого 2017 року у Торчинському професійному ліцеї учасниками гуртка «Юні патріоти» було проведено тематичний захід до пам’ятного дня на честь героїв Небесної Сотні. Керівник гуртка Валентина Усова у своєму виступі зазначила: ««Герої не вмирають!» - саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а змістом їхнього життя.

У центрі міста, на майдані,
в серці країни, мов в пітьмі
навіки душі відлетіли,
там сто героїв полягли.

Сьогодні героїв дедалі більшає, адже кожен, хто стає на захист своєї держави, поповнює лави добровольців у війні на сході України, - герой. Кожен, хто робить свій внесок у перемогу України – герой. Кожен , хто ризикує життям, аби надати таку потрібну допомогу у зоні АТО, - герой. І ми горді тим, що маємо стільки героїв із хоробрими серцями, які рятують Україну. І саме таким героям присвячується наш тематичний захід».

Учні переглянули відео «Небесна сотня», прослухали пісні «Над землею туман», «А я живий», «Не спи, моя рідна земля!» у виконанні учнів Петра Тимощука, Іллі Чирука, Ярослави Антонюк, Ірини Сахневич, керівника вокального гуртка Петра Сільчука.

Гасюк Артем прочитав вірш «Ми патріоти!», який закінчив словами:

Як результат всієї справи,
Якою в ліцеї живемо,
Ми гордо скажем: «Патріоти!»,
Підвівши до небес чоло.

Хвилиною мовчання учасники заходу пом’янули героїв Небесної Сотні.

Керівник гуртка Валентина УсоваМово рідна, світи в ріднім домі!

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

В рамках тижня групи №6 з професії «Маляр.Штукатур.Муляр» захід до Міжнародного дня мови пройшов у Торчинському професійному ліцеї. Учні читали поезію про красу і велич української мови. Між групами ІІ курсу було проведено український гравікон, який включав 7 конкурсів: «Інтелектуальна розминка», «Редактор», «Хто більше?», «Диктор», «Прямо чи влучно?», «Поетичний» та «Зізнання в любові українській мові».

Глядачі теж не сумували. Вони активно відповідали на запитання вікторини. Журі в складі викладачів-філологів Ірини Олександрівни Зубко та Алли Миколаївни Дацюк визначили переможців. Учні групи №5 з професії «Кухар» вибороли І місце. Всі учасники отримали солодкі подарунки від учнівського профкому ліцею. Свято пройшло цікаво і змістовно.

Соціальний педагог Оксана РекусУ їхніх серцях жила Україна

Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.

У ці дні кожен свідомий громадянин нашої держави з скорботою в душі пригадує події зими 2013-2014 років. А найстрашнішими та найтрагічнішими була ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, після якої наступив «чорний четвер» – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу гинула українська молодь. Під час кривавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло близько сотні людей.

Нерівною була ця боротьба. Сила – проти гарячого серця. Зло – проти добра. Куля – проти мрії.

У центрі міста, на майдані,
в серці країни, мов в пітьмі
навіки душі відлетіли,
там сто героїв полягли.

Учні групи №12 Торчинського професійного ліцею з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва(категорія «А1», «А2», «В1»); слюсар з ремонту с/г машин та устаткування; водій автотранспортних засобів(категорія «С») в рамках тижня групи підготували виховну годину на тему «У їхніх серцях жила Україна». Всі присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за мир в Україні. Пригадали учні Івана Тарасюка, Сергія Байдовського, Едуарда Гриневича, Василя Мойсея. В ті дні книга пам’яті Волині поповнилася не одним десятком імен. Вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими. Кожен з них про щось мріяв, був чиїмось другом. Можна навіть згадувати дріб’язкові конфлікти, але все це – ніщо в порівнянні з вічністю. Бо вони віддали найдорожче – своє життя. І навряд чи хто-небудь з них думав, що їх життя обірветься так: раптово, далеко від рідного дому.

Під час проведення заходу демонструвалися відеоролики, звучали патріотичні пісні, але життя не повернути назад.

То ж шануймо тих батьків, які ніколи не дочекаються сина; ту дружину, яка ніколи більше не зможе обійняти свого чоловіка; ту дитину, яка вже ніколи не побачить батьківської посмішки. Їм доводиться жити з цим болем щодня. І, при всіх намаганнях допомогти – словом, ділом, грішми – ми ніколи не зможемо полегшити їхні страждання.

Слава Україні! Героям слава!

Класний керівник Члек Анатолій ПетровичЯк стати успішною людиною?

З 12-16 лютого у Торчинському професійному ліцеї відбувся тиждень групи №4 учнів ІІ курсу з професії „Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний".

У межах тижня було проведено ряд виховних заходів: презентація групи, диспут „Як стати успішною людиною?"; екскурсія в ліцейний музей „Спадщина", тематична година „Афганістан - біль душі", круглий стіл „Наша група - наша сім’я".

Кожен день по - особливому запам’ятався: хтось із юнаків відкрив у собі новий талант, а хтось ще раз самоствердився. Цікавою та дуже щемливою була тематична година до Дня пам’яті воїнів - інтернаціоналістів: учні – ведучі нагадали присутнім про ще одну сторінку нашої історії, інформували про приховані факти афганського болю в українських душах; зі сцени лунали відеорепортажі із фотоколажами, поезії. Мета заходу – донести до сучасної молоді, що будь – яка війна є „ найтяжчим злочином проти людства".

Класний керівник Ігор КлімішинОт де, люди, наша слава, слава України

О, Боже наш добрий, з високого неба
Молитву сьогодні заносим до тебе
За тих, що боролись при станції Крути
За нашу державу із ворогом лютим.
Леся Храплива

29 січня у Торчинському професійному ліцеї відбулась тематична година «От де, люди, наша слава, слава України», присвячена до Дня пам’яті борців за волю України, які полягли під Крутами.

У бібліотеці навчального закладу члени гуртка «Юні патріоти» у формі усного журналу нагадали учням про історичні деталі тих далеких кривавих січневих подій 1918 року. На лірично-співчутливий настрій налаштовували глядачів пісні «Я - українець», «Молитва за Україну», «Не спи, моя рідна земля», окрім цього, лунали поезії про сміливих воїнів-юнаків. Для перегляду трансльовано документальний фільм «Бій під Крутами».

Столітня історія лицарського подвигу під Крутами засвідчує те, що нинішня молодь пам’ятає своїх гроїв, пишається ними й робить все можливе для збереження найвищих духовних орієнтирів.

Керівник гуртка «Юні патріоти» Валентина УсоваГолокост і людська гідність

27 січня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, основна маса яких були євреї.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, цей день відзначається як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Генеральна Асамблея ООН закликала розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

26 січня, в переддень Міжнародного дня па́м'яті жертв Голокос́ту, в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею проведено захід на тему: «Голокост і людська гідність».

Під час проведення заходу використано актуальні фото- і відеоматеріали, які дали змогу зрозуміти учням суть Голокосту та структуру його жертв, дізнатись про місця масових страт євреїв в країнах Європи і, зокрема, в Україні.

Учні дізнались, що в Торчині теж є місце страти євреїв. Це - урочище містечка – Укописько. Ще у вересні 2017 року, в день вшанування жертв Бабиного Яру, учні побували там, щоб прибрати, відремонтувати огорожу братської могили, покласти квіти і вклонитись пам’яті замордованих.

Ще учнів вразила цинічність фашистів, адже жертвами нацистської расової гігієни ставали невиліковні і психічно хворі люди, інваліди, саме ті категорії населення, що не здатні подбати про себе самостійно. Важливо, що в країнах сучасного цивілізованого світу вони оточені турботою, глибоким розумінням, сприянням їх інтеграції в суспільство.

Отже, Голокост – одна із найстрашніших сторінок історії, перш за все єврейського народу, народу без землі, армії, держави, і ми, українці, як ніхто розуміємо і сумуємо, бо теж мали свою катастрофу – Голодомор.

Викладач історії Кобиць Н.Л.Розквітай, моя Україно!

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

З нагоди цього свята 22 січня 2018 року в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею відбулася тематична година до Дня Соборності України.

Завдання тематичного заходу:

  1. поглибити знання учнів з історії виникнення свята Соборності України;
  2. виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики;
  3. викликати інтерес до вивчення історії України.

Під час заходу учні переглянули документальні фільми: «Злука. День Соборності України», «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «Соборність України».

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Бібліотекар Інна СвередюкАндріївські вечорниці

Анумо всі на вечорниці,
Юнці кусатимуть калач.
І не соромтесь білолиці,
Що Вам підморгує козак.

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ. Наша Україна славиться традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.

13 грудня 2017 року в приміщенні музею «Спадщина» Торчинського професійного ліцею відбулися Андріївські вечорниці.

Під час заходу учні кусали калиту, куштували смачні українські вареники, слухали українські пісні.

Завдяки ведучим вечора учні відчули красу і поезію давніх звичаїв та обрядів і змогли стати учасниками одного із чудових свят української молоді.

Вихователі гуртожиткуВиховуємо патріотів

21 листопада на базі етнографічного музею «Спадщина» відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених».

«Захист суверенітету і територіальної цілісності України, ……
є справою всього українського народу.»
Ст.17 Конституції України

6 грудня у спортивній залі ліцею пройшло спортивне свято на тему: «На службу Україні - йдуть хлопці-козаки», приурочене Дню Збройних Сил України.

В програмі свята були військово-спортивні естафети: спорядження магазина патронами, підтягування, утримування ваги та інші.

Виклач предмета Захист Вітчизни Осіїк В.В.Україна – територія гідності та свободи

21 листопада на базі етнографічного музею «Спадщина» відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених».

Заступник директора з НВихР, керівник гуртка «Юні патріоти», наголосила, що забезпечення гідного вшанування громадської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України спрямоване на виконання Указу Президента Петра Порошенка «Про відзначення Дня Гідності та Свободи» №436/2016.

21 листопада – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Під час тематичного вечора учні-ведучі зосередили увагу присутніх на тому, що сучасне українське суспільство отримало безцінний шанс на зміни у розвитку своєї держави. Учасники гуртка «Юні патріоти» виконували пісні «Молитва за Україну», «Над землею туман», «Небесна Сотня», «Не спи, моя рідна земля» та інші. Надзвичайно емоційним було виконання пісні під супровід гітари учнем ліцею Владиславом Гавором, батько якого є воїном АТО.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять про героїв Небесної Сотні та загиблих під час АТО, які завжди будуть вічною раною на серці кожного українця.

Керівник гуртка «Юні патріоти» Валентина УсоваХліб на столі і в серці

Нас кликав хліб на добре, чесне діло
До братнього, трудящого коша,
Ми в нім шануємо не тільки тіло,
У нім народна світиться душа.

Сотні тисяч слів у нашій мові, але першими треба поставити три: народ, праця, хліб. Це три корені, на яких тримається наша держава.

Споконвіку хліб вважався виявом мудрості народної, бо в ньому – злиття душевних і фізичних сил, надій, умінь, сподівань.

20 листопада у приміщені музею «Спадщина» відбувся тематичний захід до Дня працівників сільського господарства.

Ведучі розповіли учням про значення хліба для українського народу, про обряди і звичаї, присвячені паляниці.

Юлія Шумська, Анна Лінник, Ксенія Вонсовська декламували вірші про хліб.

Також присутні переглянули відеосюжети про виробництво хліба, про хліб у різних країнах світу.

Хліб – це життя. Так вважають трударі землі. І саме так є воно насправді. З глибини віків прийшов до нас хліб. Він батько всіх земних цивілізацій. У нього сила людства і його прогрес.

Бібліотекар Інна Свередюк

Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz