Вівторок, 20.03.2018, 17:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 21 » Батьківські збори
15:45
Батьківські збори

Співпраця ліцею і сім’ї

з проблем виховання учнів ліцею

   Загальноліцейні батьківські збори під такою назвою пройшли 18 березня в актовій залі  Торчинського професійного ліцею.

   Сучасна українська сім”я стає головною ланкою у вихованні дитини. Вона має забезпечити їй належні матеріальні та педагогічні умови для інтелектуального, фізичного, морального та духовного розвитку. Для дитини мама й тато – це найголовніші люди, які зрозуміють її, дадуть їй пораду. Але хто ж допоможе батькам надати педагогічних знань? Звичайно, це ліцей. Від того, як буде побудовано місток між батьками, дітьми й навчальним закладом, залежить навчання наших учнів, роль їх в учнівському  колективі, психологічна реалізованість і захищеність. 

  Щоб виростити повноцінну людину, культурну, моральну, творчу, необхідно, щоб педагогічні працівники та батьки діяли як союзники. Взаємовід-носини родини і ліцею важливі не тільки в перший рік перебування учня в навчальному , але й на ІІ та ІІІ курсах, адже в кожної дитини по-різному з'являється шанс для самовираження, виявлення своїх талантів.

   Ліцей  ставить перед собою багато завдань: і виховні, і навчальні, і просвітницькі. Навчальний заклад може допомогти батькам при вирішенні бага-тьох питань виховання, але він ніколи не зможе конкурувати з родиною. Саме родина є сильним засобом у формуванні особистості дитини.

   Життя та наука довели, що всі проблеми у дітей, а потім у дорослих пояснюються помилками сімейного виховання, головна з яких — відсутність любові і невміння хвалити і підтримувати своїх дітей. Найголовніше для дитини, щоб її любили такою, яка вона є. Видатний педагог В. О. Сухомлинський казав: «Там, де немає мудрості батьківського виховання, любов матері та батька до дітей спотворює їх». 

   Директор ліцею Олександр Сергійович Вознюк під час свого виступу висвітлив спочатку загальні питання щодо організації навчально-виховного процесу в ліцеї, а пізніше зупинився на кожному із найважливіших питань: проживання учнів в гуртожитку, харчування, відвідування учнями занять теоретичного та виробничого навчання, зовнішній вигляд учнів, забезпечення їх канцелярськими приладдями, виплата стипендій. Важливими у його виступі були і болючі питання сьогодення: фінансування професійно-технічних навчальних закладів, адже понад сто з них сьогодні мають проблеми з відключенням від джерел енергопостачання. 

   Заступник директора з НВихР Валентина Зігфридівна Усова керувалася в своєму виступі Законом України «Про освіту», в якому чітко сказано, що виховання дітей-конституційний обов’язок батьків. Вони повинні усіляко зміцнювати авторитет ліцею й учителя, виховувати дітей у дусі поваги та любові до праці, готувати їх до суспільно-корисної діяльності та  привчати до дисципліни.

   Соціальний паспорт ліцею, пропуски уроків без поважних причин, право-виховна робота в ліцеї, – ці та інші питання були висвітлені у її доповіді. А завершенням стали іі крилаті слова: «Діти-головне багатство родини. А родина-це трикутник: діти-батьки-ліцей».

   Старший майстер ліцею Анатолій Миколайович Фаліштинський довів до відома батьків інформацію про організацію виконання програми виробничого навчання та індивідуального водіння тракторів-автомобілів в навчально-виробничих майстернях, лабораторіях, навчальному полігоні в ліцеї, а також організацію виконання програми виробничого навчання, виробничої практики та передвипускної виробничої практики в умовах виробництва. Також ознайомив батьків з нормативними документами щодо якості виконання програми передвипускної виробничої практики учнями випускних груп та відмітив кращих учнів, які досягли успіхів з професійно-практичної підготовки.

   Мабуть одним з найважливіших етапів навчання учнів в ліцеї є засвоєння теоретичних знань протягом всього періоду навчання. Саме аналіз успішності за І семестр 2015-2016 навчального року зробила заступник директора з НР Світлана Євгеніївна Салієва. Одним із важливих питань щодо державної підсумкової атестації є зміни відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22.02.2016року №1/9-93,  з якими і були ознайомлені батьки. А також Світлана Євгеніївна довела до відома батьків інформацію про участь учнів у ЗНО.

   Кожен із виступаючих побажав батькам великого терпіння, плідної співпраці, успіхів у вихованні своїх дітей та миру в державі.

   А завершенням батьківських зборів став концерт художньої самодіяльності, підготовлений найкращими учнями ліцею під керівництвом заступника директора з НВихР Валентини Зігфридівни Усової та керівників гуртків Надії Степанівни Сахарук і Віктора Вікторовича Капітули.

Соціальний педагог Оксана Рекус

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 210 | Додав: OlamoR
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz