П`ятниця, 14.12.2018, 03:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Листопад » 11 » Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників
15:35
Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників

Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників

Сьогодні ринок праці диктує нові вимоги до рівня й змісту підготовки кваліфікованих робітників, зайнятих у різних галузях промисловості та видах діяльності. На сучасному етапі від майбутнього фахівця чекають прояву якостей творчого мислення, активної діяльності, уміння легко адаптуватися до змінних умов виробництва. Таким чином, найважливішим завданням підготовки кваліфікованих робітників стає перш за все осмислення нових підходів до професійного навчання, яке реалізує пріоритети, визначені самим життям.

Методів розв’язання поставленого завдання існує безліч. Кожен із них має в собі долю раціонального. Однак захистити і підтримати учня, виробити в нього життєздатність, озброїти механізмами і технологіями життєвих стратегій, відчути себе об’єктом чи суб’єктом у різних життєвих ситуаціях та запропонувати шляхи виходу з них (помітити, наскільки вони можуть бути дієвими) – допомагає метод проектів. Проектний метод – це інструмент, який створює унікальні передумови для розвитку ключових компетенцій і самостійності учнів в осягненні нового стимулювання їхньої природної допитливості й творчого потенціалу. Сучасна проектна технологія зводить процес навчання до розв’язання проблемних ситуацій.. Здобуті в процесі реалізації проекту знання не лише набувають особливої міцності та усвідомлення, а й асоціативно пов’язані з отриманням задоволення, що стимулює до нового пошуку. Пошук, у свою чергу, викликає нові асоціації, нові проекти, що сучасному учневі, майбутньому дорослому громадянину країни, не дасть бути пасивним спостерігачем будь-якої життєвої ситуації.

Саме такої думки дотримувалися педагогічні працівники  професій ресторанного господарства ПТНЗ області  під час проведення засідання обласної секції, яке відбулося 10 листопада 2016 року на базі Торчинського професійного ліцею. Проблемною темою даного засідання було - використання проектної методики в навчальному процесі.

Про те, що використовуючи проектні технології, розумно інтегруючи їх у навчальний процес, можна більш ефективно вирішувати цілу низку як дидактичних, так і методичних  завдань, під час проведення відкритого уроку, вдало довела викладач  ліцею Філевська С.М.. Спільно з учнями групи №8 викладач на високому науково - методичному рівні презентувала результати роботи над проектом  «Салат «Цезар» - імператор серед салатів». Робота над проектом закінчилась створенням презентації у вигляді доповідей, фоторепортажів, мультимедійних презентацій та відеофільмів. В результаті роботи над проектом в особистості кожного учня сформувалась здатність до творчості та інноваційного розвитку, вміння спілкуватись, а також володіння різними формами розумової праці. Кожен із учасників проекту активізував свої здібності, ініціював самореалізацію і самопрояв  інтелектуального і творчого потенціалу.

     Заступник директора  НМЦ ПТО  І.Б.Семенюк ознайомила педагогів з результатами  участі ПТНЗ області у  Всеукраїнських конкурсах та методичними консультаціями щодо організації навчально-виробничого процесу у ПТНЗ області у 2016-2017 навчальному році з професій ресторанного господарства.    

Методист Лариса Тарасюк

Переглядів: 171 | Додав: OlamoR
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz