П`ятниця, 24.05.2019, 01:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Торчинський професійний ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховуємо патріотівМоя вишиванка – душа України

Для українців вишиванка – не просто одяг.
Це щось дуже особливе: особисте, рідне і святе.
Вишивка – як символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе.

Дирекція, учні, педагогічні працівники Торчинського професійного ліцею прийшли сьогодні у вишиванках, щоб відчути подих нашого минулого і нести його у майбутнє. На урочистій лінійці з нагоди свята всім присутнім розповіли історію вишитої сорочки. Учнівський Комітет ліцею підготував святковий концерт. Впродовж дня на ліцейному подвір’ї був проведений флеш-моб «Рушник єднає ліцейну родину».

Проведення такого свята продемонструвало, що учні ліцею разом зі своїми наставниками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

Соціальний педагог Оксана Рекус«З Україною в серці!»

12 квітня 2019 року відбувся звіт художньої самодіяльності Торчинського професійного ліцею під назвою «З Україною в серці».

Очолила журі методист Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Малець Ірина Петрівна.

Величаво і натхненно звучали у залі твори «Реве та стогне Дніпр широкий», «Волинь» у виконанні керівника гуртка Віталія Мигдаля.

Як завжди, вразили читанням віршів Лесі Українки Надія Погодіна та Владислав Саварин.

До сліз зворушили глядачів пісні у виконанні Христини Шворак, Петра Тимощука, Владислава Тузика, Олени Шевчук, Івана Лукашевича, Поліни Сосницької.

Танцювальний колектив ліцею «Юність» кружляв у вихорі вальсу, «в’язав» сучасні танці, виконував «Польку».

Керівники гуртків Сахарук Надія, Мигдаль Віталій та заступник директора з НВихР Усова В.З. творчо підійшли до організації та підготовки заходу. Добросовісно і відповідально попрацював учнівський Комітет ліцею. Молодь навчається, здобуває професію та не стоїть осторонь культурних і духовних надбань нашого народу.

Директор ліцею Вознюк Олександр Сергійович подякував усім учасникам звітного концерту. Він вважає, що всі вони талановиті, обдаровані і є гордістю навчального закладу, однієї великої ліцейної родини.

Соціальний педагог Оксана РекусНас єднає Шевченкове слово!

Тарасове серце усіх охопило
Й веде на дорогу правдиву:
Знедоленим браттям вирощує крила,
І долю віщує щасливу!

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзара, світоча українського народу Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня минає 205-а річниця від його дня народження, а 10 березня – 158-і роковини смерті.

Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемливої синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення.

Майдан, Революція Гідності у черговий раз пробудили в наших душах незламний Шевченківський дух до становлення й розбудови Української незалежної держави, її утвердження в європейській спільноті.

Сповнені любов'ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна, розбудовуючись, змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

13 березня 2019 року викладачі української мови та літератури разом з учнівським Комітетом підготували і провели літературно-музичну композицію «Нас єднає Шевченкове слово!». Керівники гуртків значну увагу приділили музичному оформленню та танцювальним елементам. До проведення свята долучилися викладачі музичної школи. Захід проходив в Будинку культури селища Торчин.

Учні І-ІІ-ІІІ курсів декламували вірші, розігрували сценки, підготували пісні та музичну композицію з вербою. Віршовані твори, малюнки, картини, п’єси, філософські роздуми у листах-ось величезний духовний скарб, який лишив нам наш Тарас. Але в цей день ми показали лише окремі епізоди життя та творчості великого поета, художника, філософа.

Переконані, що вони є і будуть важливим орієнтиром та дороговказом на подальшому шляху державотворення і демократизації суспільства. Будуймо всі разом свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає нас усіх незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу.

Оксана Рекус
Голова ППО учнівГерої не вмирають

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду — сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній сивий-сивий…
І рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
Людмила Максимлюк

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і учнів Торчинського професійного ліцею, які стали учасниками заходу, «Герої не вмирають», присвяченого пам’яті героїв Небесної сотні.

Учні читали поезії й слухали пісні сучасних виконавців. Проте найбільший резонанс у них викликали переглянуті ними відео та фотоматеріали: у ХХІ столітті в центрі Європи в столиці європейської держави серед білого дня снайперські постріли обривали життя сотні українців.

Емоції переповнювали кожного. Учні ділилися думками й інформацією про родичів і знайомих учасників Майдану і боїв на сході України, живих і тих, хто не повернувся. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих, поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті учня Торчинського професійного ліцею, Плоцедима Олександра, загиблого при виконанні бойового завдання.

Усі вони виконали свою земну місію. Тепер наша черга.

Викладач історії Кобиць Н. Л.
Голова ППО учнівПодвиг під Крутами

Квітів триста покосила московська вража сила,
Над Дніпром знов постала
дорога для нас могила.

У багатьох священних письменах народів світу ідеться про славні подвиги, звитягу і героїзм. У деяких із них збереглись відомості про кілька сотень героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників.

Є вона і у нас, українців, трагічна і, водночас героїчна історія про загибель 300 юнаків під Крутами.

У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го записались у добровольці, щоб стати на захист незалежності своєї Вітчизни від більшовицької навали.

Інформацію про це і більше почули учні Торчинського професійного ліцею із заходу на тему: «Подвиг під Крутами». Присутні мали змогу переглянути фото, відео матеріали, презентацію, слухати поезії, пісні з даної тематики, зустрітись з Ротком Михайлом Степановичем, жителем Торчина, котрий розповів про те, як у 1942 році у його рідному селі Хорлупи відбувалось вшанування героїв Крут.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять юнаків, що назавжди стали прикладом жертовності і героїзму.

Викладач історії Кобиць Н. Л.
Голова ППО учнівКонкурс читців

23 лютого у Волинському державному центрі естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів відбувся обласний конкурс юних читців імені Лесі Українки. Приємно відзначити, що учень І курсу з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний» Саварин Владислав зайняв ІІ місце. Щиро вітаємо Владислава, бажаємо не зупинятися на досягнутому та прагнути нових висот!

Викладач Свередюк І.І.
Голова ППО учнівНаша мова калинова

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.

«Чудовий скарб у тебе – рідна мова!», ‒ під такою назвою 21 лютого в Будинку культури смт. Торчин відбувся вечір з нагоди Міжнародного Дня рідної мови, на якому також були присутні учні та працівники Торчинського професійного ліцею.

Свередюк І.І.
Голова ППО учнівЧас і досі не загоїв рани – цей одвічний біль Афганістану…

Війна. Чужа. Нежданна. Непотрібна.
Геройство. Біль. Дочасна сивина.
Прокляття чаша випита до дна.
Жорстока тиша. Вибухоподібна.
Війна. Війна. Війна.

Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям.

В народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна 1979 – 1989 р.р., відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних, синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.

15 лютого 2019 року минула 30-та річниця виведення армії СРСР з найгарячішої точки планети кінця ХХ століття. І саме в цей сумно знаменний день, учні Торчинського професійного ліцею мали змогу дізнатись більше про страшну афганську війну, ставши слухачами заходу «Час і досі не загоїв рани – цей одвічний біль Афганістану…»

У виконанні учнів звучали пісні про війну, демонструвались фото й відео матеріали, фрагменти фільму «9-та рота». Учень ліцею, Гросик Сергій, розповів про свого тата, Громика Василя Андрійовича, юність якого обпалена сонцем і вогнем Афганістану.

Пройшли роки, заросли травою стежки в афганських горах. Та кожної весни тут зацвітають тюльпани. І красивішого видовища світ не знає. Оті тюльпани стали символом, щорічним живим пам’ятником всім тим, хто загинув в горах Афганістану.

Викладач історії Кобиць Н. Л.
Голова ППО учнівЗимовий букет

Щирі вітання усім з Новорічними
та Різдвяними святами!
Щастя безмежного в році Новому,
миру і радості нашому дому!

Новорічне свято нерозривно пов’язане в нас із зеленою красунею – ялинкою, яка впродовж усіх новорічних свят і є окрасою наших помешкань.

Зимовий букет – найкращий новорічний подарунок рідним і друзям. Він створює особливий настрій, коли за вікнами вирує заметіль, а все навкруги під сніговою ковдрою. Учні Торчинського професійного ліцею довели, що створення новорічних композицій – це екологічно, зручно, сучасно, привабливо та стильно!

27 грудня 2018 року відбувся конкурс «Замість ялинки-святковий букет». Чудові композиції прикрасили фойє навчального корпусу. Тут і вироби з шишок, цукерок, пластику, паперу, ниток тощо. Милували око зимові красуні з мандаринів, великий сніговик, яскраві вогні.

Святковий настрій створили і вітальні листівки з Новим Роком, які учні малювали з особливим ентузіазмом.

Компетентне журі справедливо оцінило роботи. Відповідно, І місце отримали учні груп №5 та №6, ІІ місце-учні груп №4, №10 та №11, ІІІ місце-учні груп №8 та №9.

Красу можна творити власноруч, головне-бажання і відчуття свята.

Мороз малює сріблом на вікні казкові квіти.
Крокує Новий рік і наближається Різдво!
Нехай у душах наших, теплом сердець зігрітих,
Панують щастя, радість і добро!

Оксана Рекус
Голова ППО учнівЗ днем Святого Миколая!

Це світле і радісне свято першим приходить до нас як добра зимова казка, сповіщаючи наближення Різдва Христового й Нового року. Невидимою рукою Миколай Чудотворець здійснює найзаповітніші дитячі мрії, приносить у кожну родину щиру втіху і любов. Це свято віри, світла і добра.

Серед усіх святих саме Миколай є найбільшим прикладом милосердя, доброти, заступництва для сиріт, знедолених і потребуючих допомоги.

Завітало свято щедрого Миколи і до дітей-сиріт, дітей-інвалідів та дітей, батьки яких є учасниками АТО Торчинського професійного ліцею. Цілий рік вони його чекали, згадували в молитвах, старанно навчалися, були чемними та милосердними.

Цікаве святкове дійство «Святий Миколай, наш ліцей не минай!» підготували учні групи №8 з професії «Кухар» під керівництвом майстра виробничого навчання Наталії Близнюк. Учні співали, декламували, розігрували веселі сценки.

Директор ліцею Олександр Сергійович Вознюк привітав дітей і побажав їм міцного здоров’я, щасливої долі, щоб Миколай Чудотворець ніколи не забував про них і приходив з щедрими дарами. Всі діти отримали чудові подарунки та матеріальну допомогу в сумі 200 гривень.

А завершенням свята стало щире спілкування та частування солодощами за святковими столами.

Спонсорами нашого свята були:

  • Дирекція Торчинського професійного ліцею.
  • Підприємці селища Торчин: Веремчук М. М., Товстяк В.С., Пур'євич Н.О., Кревський В.А., Красовський О.П.
  • Торчинський селищний голова Кревський Ю.М.
  • ППО учнів Торчинського професійного ліцею.

Ми впевнені, що Святий Миколай завітав до кожної домівки і сповнив великою радістю серця усіх дорослих та дітей.

Нехай він дарує здоров`я і щасливу долю, принесе Господнє благословення, що оберігатиме нас протягом усього життя.

Щиро бажаю, щоб у найкращих починаннях і добрих справах ми постійно відчували любов і опіку Святого Миколая, а наші задуми і мрії збувалися!

Голова ППО учнів Оксана РекусАндріївські вечорниці

Свято Андрія Первозваного вважається найбільшим передноворічним святом, що відзначається 13 грудня. Андрій Первозваний був одним із 12 апостолів Ісуса Христа. Крім того, згідно з переказами, був братом апостолу Перту і покровителем жителів України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці ‒ ворожіння, з якими пов’язано безліч цікавих звичаїв.

13 грудня у приміщенні музею «Спадщина» Торчинського професійного ліцею відбулися вечорниці на Андрія.

Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплі спогади. Усі учасники вечорниць могли скуштувати традиційні українські страви: вареники, пиріжки, солодощі, калиту.

У нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших предків. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше героїчне минуле.

Вихователь Ткачук С.Є.
Бібліотекар Свередюк І.І.Виховуємо патріотів

Своїм солдатам воздамо по праву
Від козаків до воїнів АТО:
Усім , хто нашу захищав державу, -
Навіки слава, шана і любов!

06.12.2018р. в нашому ліцеї відбулися змагання « Суперкозак ліцею», присвячені Дню Збройних Сил України.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» привітав справжніх лицарів і майбутніх захисників зі святом – Днем Збройних Сил України.

В змаганнях прийняли участь учні другого і третього курсу.

Команди змагалися у швидкому розбиранні та складанні АКМ, та влучності стрільби з пневматичної гвинтівки.

Команди-переможці були нагороджені грамотами за зайняте – перше, друге і третє місце.

Викладач ЗВ Осіїк ВолодимирДень Гідності та Свободи в ліцеї

За свою долю нація повстала –
І на Майдані пролилася кров,
Але в серцях надія розквітала.
В серцях надія, віра та любов.

21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

Цього дня в Торчинському професійному ліцеї відбувся захід «Година гордості «Герої не вмирають: наші земляки Герої Небесної Сотні»». Учні всіх навчальних груп та педагогічні працівники зібралися в актовій залі ліцею, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття, щоб згадати події тих великих днів, які назавжди змінили історію нашої нації.

Особлива подяка учням групи №12 з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва…», які разом з керівництвом групи підготували захід і закликали усіх сказати: «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»

Викладач Анатолій ЧлекГерої поруч з нами

Герой – це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя;
людина, яка присвятила своє життя служінню державі,
себе одну – служінню багатьом.
Готхольд Ефраїм Лессінг

В нашому світі є безліч проблем, ми щиро переживаємо їх, але коли настає скрутна хвилина, раптом все змінюється. Всі проблеми, що були, стають мізерними і незначущими , а натомість їм приходить усвідомлення думки про правдивість нашого життя, що так уміло прикрашалося засобами масової інформації. Раптом спала димка ілюзій і перед нами постає реальна картина ситуації, що відбувається на нашій землі, на нашій Батьківщині. Тоді кожен і відкриває своє справжнє лице.

Одні виявляються боягузами, інші ледарями, які лише вміють гарно говорити, але завжди були і є інші. Ті, кого набагато більше. Це герої.

17 жовтня 2018 року у Торчинському народному історичному музеї відбулась зустріч з учасником АТО Сергієм Торчинським.

Народився він 29 травня 1988 року в с.Баківці Луцького району Волинської області. У 2005 році закінчив Мирненську ЗОШ І-ІІІ ступенів Горохівського району. У 2005-2009 роках навчався в ЛНТУ. Здобув освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, спеціальність «Комп’ютерні системи і мережі». З 11 травня по 18 серпня 2014 року перебував в зоні АТО у військовому званні «молодший сержант механізованої бригади». В серпні при захисті «Савур-Могили» отримав осколкове поранення в шию. Пройшовши пекло війни, Сергій Торчинський вирішив змінити не лише власне життя, але й країну, за яку воював на Сході. Став одним із найкращих патрульних Луцька. Відновлювався за допомогою спорту. З січня по серпень 2017 року проходив підготовку до участі у Всесвітніх «Іграх Нескорених» (міжнародні спортивні змагання, у яких беруть участь військовослужбовці й ветерани бойових дій, які отримали поранення під час виконання службових обов’язків). На відбірковому етапі у Львові став переможцем у категорії «метання ядра». Наступним етапом були Всеукраїнські «Ігри Нескорених», які відбувалися в Києві у квітні, де зайняв друге місце. Першого ж дня у Торонто (Канада) Сергій Торчинський завоював для України першу медаль: показав 3-й результат у секторі для штовхання ядра(13,71 метра), здобувши бронзову нагороду. За особисту мужність і героїзм, виявлені при виконанні військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя, нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України». За силу духу та волю перемоги Сергій Торчинський удостоївся ордена «За заслуги ІІІ ступеня», який 3 жовтня 2017 року вручив Президент Петро Порошенко. Продовжує тренуватися особисто для себе.

Під час зустрічі Сергій Торчинський ще багато розказував про себе, а учні слухали, затамувавши подих. Не кожного дня можна ж побачити героїв на власні очі і поспілкуватися з ними. Для наших учнів це приклад мужності, нескореності духу, віри у свої власні сили. Є серед нас люди добрі і щирі, які самовіддані державі, борються за наше майбутнє, за мир на землі.

Дякуємо директору музею Олександру Мельнику за надану можливість бути присутніми на заході.

Пам’ятаймо всіх, живих і тих, хто вже не з нами. Солдатів і активістів майдану, учасників АТО. Лікарів і волонтерів. Пам’ятаймо старих, пам’ятаймо молодих. Вони боролися за наше життя. Не забуваймо це. Закарбуймо їхні імена у пам'ять вічності, тоді вони не вмруть, а будуть завжди з нами. Усіх колись не стане на цьому світі, але в наших серця вони, герої, житимуть вічно.

Соціальний педагог Оксана РекусМи - українці!

З метою реалізації виховної мети Торчинського професійного ліцею: «Виховання в молоді патріотичних почуттів, громадянських обов'язків, загальнолюдських духовних цінностей шляхом використання елементів козацької педагогіки» з 08.10.2018 року по 17.10.2018р. в ліцеї організовано і проведено декаду, присвячену Дню захисника України, Дню Українського Козацтва, 76-ої річниці утворення Української Повстанської Армії та Дню святої Покрови Пречистої Богородиці.

09.10.2018 року проведено загальноліцейну виховну годину «Воїни Миру», яку підготували і провели класні керівники групи №4 з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний» - Клімішин І.І., групи №5 з професії «Кухар» - Дацюк А.М.

Клімішин І.І. зазначив, що свято 14 жовтня є справді всенародним, бо захисниками Вітчизни є учасники національно – визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові антитерористичної операції на Сході України, волонтери, діти і дорослі – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

Учні мали змогу переглянути відео, присвячені пам’яті полеглим, які стали навіки «воїнами Миру».

Учні декламували вірші, співали пісні на дану тематику. Учень ліцею Тимощук Петро заспівав пісню «Мамо, не плач», а всі присутні в залі вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

10.10.2018 року бібліотекар ліцею Свередюк І.І., вихователі гуртожитку Шклярук В.П., Ткачук С.Є. провели тематичну годину «Прийми нас, мати, пі

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz